Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

15 жовтня, 2002 - 00:00

Лікнеп для сільського мера

Обласна рада Вінниччини чи не єдина в Україні, яка провела курси для голів сільських та селищних рад. Посадовцям розповіли, яким чином наповнювати місцевий бюджет, облаштувати населений пункт та застрахувати себе від службових помилок, щоб не було неприємностей з міліцією, КРУ, СБУ та податківцями. «Наша мета — дати елементарні знання із самоврядування, адже половина обраних голів селищних і сільських рад Вінниччини обійняли ці посади вперше», — пояснює Андрій Шинькович, керівник прес-служби вінницької обласної ради. Усього ці курси прослухали більше 400 осіб. Їх проїзд та проживання фінансувала обласна рада зi свого бюджету. За результатами навчання вінниччани невдовзі укладуть так званий довідник молодого мера з конкретними порадами та вказівками для здійснення службових обов’язків. Подібні навчання у Вінниці практикують не вперше. Влітку відповідні до свого фаху курси пройшли секретарі та бухгалтери сільських і селищних рад. Їх вчили планувати місцевий бюджет та доцільно витрачати кошти, повідомляє Мирослав СОКОЛОВА , Вінниця.

Відкрито пам’ятник ядру атома

70 років тому в Харкові, в Українському фізико-технічному інституті, уперше в світі А. Вальтером, К. Синельниковим, А. Лейпунським, і Г. Латишевим було здійснено розщеплення ядра атома літію. На ознаку цієї видатної наукової події у Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» (як тепер називається колишній УФТІ), в урочистій обстановці відкрито пам’ятний знак, а також проведене пленарне засідання наукової конференції у рамках Міжнародного радіоелектронного форуму «Прикладна радіоелектроніка. Стан та перспективи розвитку (МРФ-2002)».

Український фізико-технічний інститут був створений у 1928 році з метою розвитку актуальних наукових напрямків (у той час з ядерної фізики і фізики твердого тіла) і швидко став найбільшим науковим центром, де були засновані нові напрямки в науці. В 1931 році Л. В. Шубниковим в інституті була організована перша в СРСР кріогенна лабораторія, в якій за короткий час було отримано багато блискучих результатів. Тут вперше в СРСР були одержані рідкі водень і гелій. Утворилася перша в країні школа фізиків-кріогенщиків. Практично в цей же час талановитим фізиком- теоретиком, майбутнім Нобелівським лауреатом Л. Д. Ландау, що працював в ХФТІ з 1932 по 1937 рік, було утворено всесвітньо відому школу теоретичної фізики.

До речі, ядро атома довго було елементом герба Харкова, аж доки після Чорнобильської катастрофи його не замінили на ріг достатку та жезл Каддуція, повідомляє Михайло БІДЕНКО , Харків.

Дезорієнтовані звірі

Позавчора, коли ще й не світало, біля річки Вовчок у передмісті Хмельницького водій автомобіля ВАЗ-2109, на жаль, не зміг розминутися на дорозі з величезним, зо два центнери живої ваги, диким кабаном. «Водій автомобіля і його молода дружина відбулися стресами. Майже нову «дев’ятку» доведеться довго ремонтувати», — повідомив для «Дня» начальник центру громадських зв’язків управління МВСУ у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. На місце пригоди прибули й представники товариства мисливців і рибалок. Полегшивши кінець постраждалого звіра, вони потім відтворили останні години його життя: нагулював вагу на довколишніх полях кукурудзи і гороху. Погодилися, що селяни, які не можуть дати лад вирощеному врожаєві, сприяють збільшенню популяції диких звірів і... додають до статистики пригод. Торішньої осені щось подібне сталося біля села Лісогірка Летичівського району: там відбулося зіткнення на широкій дорозі автобуса з лосицею. І ця учасниця ДТП загинула. Інша сторона одержала травми. Від залишених на полях урожаїв дикі звірі втрачають будь-які орієнтири у просторі. Зрадив інстинкт самозбереження й лосеві, який у вересні «завис» на паркані в Лезневому, мікрорайоні Хмельницького — бідолашний не зміг здолати висоту. Днями бачили дикого кабана ще ближче до центру міста, біля теплиць. Шаленіють лисиці: блукають у селах, кусають свійських тварин, що потроху виводяться з ферм сільгосппідприємств, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

«Катерина» поспішає на допомогу дітлахам

На презентації проекту «Громадська приймальня із захисту неповнолітніх комплексної дії» були оприлюднені офіційні дані обласної служби у справах неповнолітніх, згідно яких в Житомирській області нараховується більше 5,5 тисяч неблагополучних сімей із дітьми (реально їх може бути значно більше) і на обліку в кримінальній міліції знаходиться більше 1500 юних правопорушників. Прозвучала також інформація облнаркодиспансеру, що в дитячі палати цієї установи, яких кілька років назад взагалі не було, все частіше потрапляють наркомани 9—12 років. Грант на реалізацію цього проекту в сумі майже $10 тисяч (його виділило Посольство США у рамках програми демократичних грантів) виграв Житомирський міський громадський благодійний фонд із захисту неповнолітніх «Катерина». За чотири роки діяльності, розповіла «Дневі» голова правління фонду Людмила Проскуріна, ця організація без всяких грантів надала матеріальну, психологічну та правову допомогу кільком сотням дітей із неблагополучних і малозабезпечених сімей, в тому числі інвалідам і таким, що потерпали від насилля. Отриманий грант, за її словами, дозволить удосконалити систему допомоги, особливо психологічної, так званим проблемним сім’ям і окремим дітям, що потрапили в біду, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Газета: 
Рубрика: