Фестиваль «Золота валіза» стартував у Сумах
У Сумах розпочався «театральний бум»: артисти з різних куточків України беруть участь у другому Всеукраїнському фестивалі «Золота валіза», який днями стартував у Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва. Нещодавно в театрі закінчилася капітальна реконструкція, для проведення якої з обласного бюджету було виділено 12 млн гривень. Вартість однієї лише нової завіси становить 90 тис. гривень. Але найголовніше — укріплено стіни, замінено комунікації, підлогу, крісла; відновлено акустичну систему і систему кондиціонування, електрику. Відновлювальні роботи у столітній будівлі театру курирував особисто глава Сумської облдержадміністрації Юрій Чмир. Тепер сумчани амбітно заявляють, що можуть претендувати на звання театральної столиці України. Реконструкцію в сумському дитячому театрі проведено вперше за останніх 50 років. Театральний фестиваль розпочався з феєричної комедії «Коханий нелюб» у стилі бароко, поставленої сумчанами. Попереду ще вистава «Только одна жизнь» у виконанні харківського театру «На обочине»; драма «Наташина мечта» від київського театру «Серебряный остров»; чеховська «Чайка» від театру «Верим» з Дніпропетровська і багато чого іншого. А завершити «Золоту валізу» має вистава «[email protected]» Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки з Києва, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
Дніпропетровська обласна рада рекламує Петриківку
У вестибюлі Дніпропетровської обласної ради діятиме виставка-продаж виробів майстрів петриківського розпису. З такою ініціативою виступив голова облради Євген Удод, який намагається підтримати розвиток народних промислів, які переживають не кращі часи. «У нас є комунальне підприємство «Центр зеленого туризму». Передбачається, що саме воно співпрацюватиме з майстрами розпису і організовуватиме виставку-продаж, щоб популяризувати і підтримати унікальне мистецтво, яке є «візитівкою» не лише Дніпропетровщини, але і всієї України», — сказала керівник прес-служби Вікторія Климович. У вестибюлі обласної ради багато років діє книжковий кіоск. Тепер на виставці-продажі можна буде не лише помилуватися роботами петриківських майстрів, а й придбати гарний подарунок. Також тут виставлятимуться роботи молодих художників, що займаються малярством у гуртках Палацу дітей і юнацтва. В обласній раді говорять, що аналогічні виставки-продажі планують з часом відкрити в усіх містах Дніпропетровщини, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
На Волині нагороджують... пасовищами
П’яти сільським радам, населення яких цього року здало найбільше молока державі, за рахунок обласного бюджету будуть облаштовані громадські пасовища для худоби. Як зазначає заступник голови Волинської облдержадміністрації Віталій Карпюк, цим питанням у нашій області не займалися добрий десяток років. А без хорошого корму не буде і хорошого молока. 25-гектарне пасовище буде створено (підготовлено ѓрунт, насіння, засіяно трави) на території Четвертнянської сільради Маневицького району, де традиційно заготовляють найбільше молока від населення в області. А також і в інших сільрадах-передовиках молочного виробництва. 200—300 гектарів землі для пасовищ з’являться і після розчищення русла річки Прип’ять. Нині ці землі затоплюються, й потрібна меліорація. Якщо кожен район створить умови для пасовищ, адже потрібне насіння, люди, які за полями наглядатимуть, то на Волині може з’явитися і три десятки громадських пасовищ, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.
Вінницька громада вимагає поставити пам’ятник Шевченкові
Таким був головний месидж протестувальників із числа членів Вінницьких міських організації ВО «Свобода», об’єднання «Український дім» та Козацького полку ім. Івана Богуна, які пікетували мерію обласного центру. Представники громадсько-політичних сил патріотичного спрямування вимагали від міськвиконкому та очільника територіальної громади Володимира Гройсмана виконати їхнє ж рішення №394 від 26 лютого 2004 року «Про реконструкцію площі Театральної та встановлення пам’ятника Т. Г. Шевченку»; припинити втручання у проведення Всеукраїнського конкурсу на проект монумента Кобзареві, спекуляції та маніпуляції думкою вінничан з допомогою запущеного міською владою так званого громадського обговорення. Ось уже 20 років свідомі вінничани домагаються спорудження пам’ятника Т. Г. Шевченкові в історичному, культурному, адміністративному, громадському центрі міста — Театральній площі, де щорічно відбувається вшанування Кобзаря. Вищеназваним рішенням мерії №394 було визначено місце під монумент. Через три роки, під час реконструкції площі, підготовлено майданчик для пам’ятника. Відтоді тричі міська та обласна влади оголошували конкурси на кращий проект пам’ятника, які завдяки «плідній роботі» чиновників було успішно провалено. Рішенням 2-ї сесії Вінницької обласної ради 6-го скликання №23 від 28 грудня 2010 року ухвалено «Обласну програму розвитку культури і духовного відродження на 2011 — 2015 роки», якою передбачено цьогоріч управлінню культури і туризму ОДА провести Всеукраїнський конкурс на кращий проект пам’ятника Т. Г. Шевченкові у Вінниці, а 2012 року — спорудити монумент, за що відповідальною є міська влада. На реалізацію окресленого виділено відповідні кошти. Але 17 листопада 2011 року на засіданні Вінницької міської ради було ухвалено рішення провести в соціальних мережах громадське обговорення щодо визначення місця для спорудження пам’ятника Кобзареві, котре триватиме до 1 лютого 2012 року. Хоча місце вже давно визначено та підтримано патріотичною громадою міста. Учасники заходу, опріч додаткових витрат на облаштування нового місця під монумент, убачають у цьому також намагання влади поставити пам’ятник Т. Г. Шевченкові якомога далі від центру міста. «Гройсмане — припини спекуляції!», «Гройсмане, не будь українофобом!», такими були гасла пікетувальників, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.