Для студентів є робота
Комітет у справах сім'ї та молоді Харківської міськради при сприянні Фонду підтримки молодих талантів провів конкурс студентських наукових робіт. На ньому було представлено 142 роботи з 22 навчальних закладів міста. Призові місця присуджено 24 роботам, які виконали 33 студенти з Національного університету, державних університетів радіоелектроніки, економіки, педагогічного, бізнес-коледжу, Державної академії міського господарства та інших. Автори отримали солідні грошові премії. 56 студентів нагороджено заохочувальними преміями та дипломами за високий рівень наукових досліджень, 54 — дипломами за участь, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО. Такий конкурс міська влада проводить учетверте. Теми робіт молодих учених — різні, але є одна неодмінна умова: роботи повинні бути реальними, такими, щоб їх можна було використати в житті міста.
Більшість нещасних випадків — на виробництві
З початку року в Запорізькій області, за даними облуправління держкомітету охорони праці, зареєстровано 638 нещасних випадків безпосередньо на робочих місцях, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА. 31 особа, за словами начальника управління Василя Романюка, загинула під час виконання службових обов'язків. Найбільша кількість смертей і травм — на металургійних підприємствах і в господарствах агропромислового комплексу. Серед випадків з летальним кінцем — смерть старшини-моториста Запорізького клубу юних моряків, який, наводячи лад на території, заліз на дах приміщення, щоб прибрати обламані гілки дерев, і впав. Через обвал піску під час його навантаження в кар'єрі КСП «Аврора» Приморського району стався нещасний випадок, внаслідок якого загинув один працівник. На прибиранні кукурудзи в підсобному господарстві «Південний» ВАТ «Запоріжкокс» смертельні травми одержав тракторист. Його тіло виявили на виході приймального барабана-подрібнювача. Підбиваючи сумні підсумки, Василь Романюк констатував, що причини травм і загибелі людей у більшості випадків традиційні — ігнорування правил техніки безпеки, втрата пильності, недбалість.
Драма, варта пера Шекспіра
Висновок про нормальне психічне здоров'я 23-річного К. зробила медична експертиза. Отож цьому ревнивцеві доведеться відповідати перед судом за вбивство своєї 71-річної дружини, — вважає перший заступник начальника Хмельницького райвідділу міліції Петро Іванов. Відтак П.Іванов розповів «Дню» про житейську драму, варту пера незабутнього Шекспіра. Минулої весни мале (до сотні дворів) село Везденьки, що за кілометрів десять від Хмельницького, почуло незвичайну новину: цей К. і 71-річна вдова, в якої онуки старші за нього, «на рушничок стали». Молодий узяв свої парубоцькі речі та й пішов до хати «молодої». Свідки згадують, що вони жили та були душа в душу, та одного похмурого листопадового дня між подружжям виникла сварка. Знічев'я. Чи то «молода» й насправді пряла очима якогось заїжджого крамаря, чи то її чоловікові таке приверзлося?.. Засліплений ревнощами 23-річний муж розправився зі своєю літньою дружиною майже так само, як Отелло із юною Дездемоною. Заходився її бити руками та ногами, аж поки нещасна не преставилася. Коли ж отямився, добровільно здався «органам». Своєї провини не заперечує. А демографи звертають увагу небайдужої громадськості на перекіс, що відбувся у малих селах. Дівчата розбіглися з Везденьок хто куди. То до кого хлопцям залицятися? Вибору не мають. Або у старих парубках сидіти, або йти у прийми до літніх вдовиць, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ iз Хмельницької областi.