Українські товари в жовтні подорожчали на 0,7 вiдсотка
Індекс цін виробників у жовтні становив 100,7%, а з початку року він досяг 112,2%. Про це повідомили агентству Інтерфакс-Україна у Держкомстаті. Найбільший приріст жовтневих цін зафіксований у борошномельно-круп'яній та комбікормовій промисловості (3,2%), а також у чорній металургії (3,0%). Продукція легкої, деревообробної та целюлозно-паперової, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості і машинобудування подорожчала на 1,7-1,0%. Ціни в електроенергетиці і промисловості будівельних матеріалів виросли у жовтні на 0,5% і 0,3%. Зниження цін (на 2,1%-0,4%) спостерігалися у паливній, харчовій, хімічній та нафтохімічній (без хіміко-фармацевтичної) промисловості, кольоровій металургії.
Iз музею Суворова вкрадено антикварну зброю
З музею генералiсимуса Олександра Суворова, який розташований у селi Тиманiвцi Тульчинського району i є гордiстю Подiлля, вкрадено частину експозицiї. Невiдомий вночi вимкнув електричне живлення будинку, через що перестала працювати автономна система сигналiзацiї, потiм заліз до примiщення i поцупив нiмецькi шпаги XVIII столiття, турецькi тесаки з ручками iз слонової кiстки та старовинний ятаган, а також два пiстолi з кремнiєвим замком. До всього цього злодiй прихопив ще й невелике погруддя генералiсимуса виготовлене 1899 року, яке є художньою цiннiстю. Сума вкраденого ще визначається. По гарячих слiдах злочин поки що не розкрили, тому що значну частину особового складу мiлiцiї було задiяно на забезпеченнi порядку на президентських виборах. Проте, як повiдомили нашому кореспондентові в органах внутрiшнiх справ, напрацювання останнiх днiв дозволяють зробити оптимiстичний висновок, що злочинця незабаром буде спiймано. Слiд додати, що тiльки в Тиманiвцi упродовж останнiх рокiв це вже третя крадiжка з музею. Двiчi обкрадався краєзнавчий музей i в самому Тульчинi, повiдомляє кореспондент «Дня» Вiктор МЕЛЬНИК .
Установка лічильників здешевить комунальні платежі
У Харківській області готуються до переходу на повну оплату населенням житлових комунальних послуг. Тарифи на газ і воду тут відносно невисокі, оскільки основне навантаження із платежів раніше припадало на могутню промисловість, а побутові споживачі оплачували 50 — 70% від фактичних витрат підприємств-постачальників. Оскільки тепер і промисловість є боржником, підприємства, що подають населенню воду, газ, тепло, зазнають збитків, які нинішнього року вже становили 229 млн. грн., повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО . Голова облдержадміністрації Олег Дьомін дав розпорядження розробити заходи з установки лічильників води й газу в квартирах харків'ян. Оскільки прилади ці (їх випускають харківські підприємства) недешеві, незаможним громадянам дозволена безпроцентна розстрочка, терміном до трьох років. Фахівці підрахували, що застосування точного обліку витрат ресурсів (навіть при підвищенні тарифів до 100%) підвищить витрати населення на утримання квартир не більше ніж на 20%.