Минулого тижня Київщина «горіла» двадцять разів
Минулого тижня лише в Київській області сталося двадцять пожеж. Про це кореспондентові «Дня» Олександру ФАНДЄЄВУ повідомили в Центрі громадських зв'язків УДПО ГУ МВС України. «Грітися» біля власних помешкань довелось тим, хто проігнорував правила пожежної безпеки, користуючись такими досягненнями людства, як пічне, газове опалення та електроприлади. Передбачити, що втне вогонь, справді, нелегко. Приміром, у селі Хотів Святошинського району він знищив дах сараю тому, що біля димаря несправної печі на горищі загорілися дошки. У стихії полум'я, що охопило дачу в Макарівському районі, загинув один з її господарів.
Тепловоз не обминув «кучмовоза»
11 жовтня об 11 год. 47 хв. перехожі стали свідками трагедії на залізничному переїзді в Хмельницькому. Молода людина тягнула через колії «кучмовоза» (такий собі візок), та раптом колеса візка зачепилися за рейки і, як кажуть, ні туди ні сюди. Машиніст потягу Москва–Ужгород ще віддалік побачив людину на колії, дав довгий сигнал, однак той на свою біду не бажав розпрощатися зі своїм візком. Не чув і перестороги перехожих... На станції «швидкої допомоги» повідомили для «Дня» ось що: «Ми прибули за викликом оперативно, та вже нічим не могли зарадити невідомій особі у віці до 30 років. Сумно та боляче: з «кучмовоза» порозліталися колією різні речі. Якісь люди підбирали ті речі та розбігалися хто куди». За цим залізничним переїздом — речовий ринок, названий у народі «підприємством імені М.С. Горбачова» — єдиним, де є ще якась стабільність. У цій трагедії на залізничному переїзді відбилася вся мерзота життя міста. «Кучмовози» та «кравчучки» — ось основні «засоби виробництва» на «підприємстві імені М.С. Горбачова», повідомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ.
Украли пам'ять
Наприкінці минулого тижня невідомі особи зірвали з обеліска Слави в селищі Луків на Волині 58 плит, виготовлених із алюмінієвого сплаву. Злодійство досить зухвале, оскільки обеліск стоїть над «бетонкою» Київ — Варшава і його добре видно з транспорту, що проїжджає. Вартість викрадених плит не дуже велика, цінність в іншому — на них викарбувані прізвища півтори тисячі солдатів та офіцерів, які визволяли цю територію від німецько-фашистських загарбників і загинули. Тому з приводу крадіжки голова Турівської райдержадміністрації Богдан Шиба зробив спеціальну заяву для громадськості, в якій обіцяє тому, хто допоможе розкрити цей злочин, винагороду вартістю одна тисяча гривень, повідомляє кореспондент «Дня» Олег ПОТУРАЙ.