Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

24 липня, 1999 - 00:00

У Миколаївській області почався «сезон укусів»

Чотири випадки укусів каракуртами зафіксовано на території Миколаївської області. Усіх укушених врятовано, хоча в трьох випадках ступінь отруєння характеризується як «надто серйозий».

Цього року «сезон укусів» почався 12 липня, коли в миколаївську лікарню швидкої медичної допомоги було доставлено першого потерпілого. Усі випадки укусів сталися за межами міста — на городах, дачах. Як запевняють медики, на території самого Миколаєва отруйного павука не помічено. Найстарша із постраждалих — 70-річна жінка, котра копала картоплю на своєму городі.

За даними обласної СЕС, за останні два роки на Миколаївщині від укусів каракуртів постраждало 48 осіб, одна людина померла. Спеціальна протикаракуртова сироватка, що постачалася раніше з Середньої Азії (400 гривень за ампулу), закінчилася минулого літа, повідомив Данило КЛЯХІН , «День».

Ювелірний «магазин» виявлено на жіночому стегні...

У ході реєстрації авіарейсу «Луганськ-Москва» у громадянки Росії З. вилучено велику партію золотих виробів: 12 обручок, 16 хрестиків, 3 пари сережок, 15 перснів, 5 підвісок, 3 ланцюжки та інші прикраси у брухті. Ювелірний «магазин» був надійно захований у спеціально виготовлену сумку, прикріплену до стегна громадянки. Компетентними органами проводиться розслідування, повідомляє Олесь ЛЕЛЕКА.

Закарпатські чумаки їдуть по хліб у Тернопіль

В області подорожчав хліб, бо ціна на борошно зросла на 40- 45%. Якщо раніше кілограм борошна вищого гатунку коштував 60-65 копійок за оптовими цінами, то нині — 90-95. Тепер борошно навіть важко придбати. Ужгородський комбінат хлібопродуктів, який для багатьох районів був основним борошняним постачальником, припинив реалізацію цієї продукції через відсутність зерна. В усьому краї борошно стало дефіцитом, кожний з районних хлібокомбінатів щоденно потребує 4-7 тонн борошна. Продукт починають шукати за межами області. Чумацькі валки їдуть в основному до Тернопільської області, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ .

«Надежда» зцілюватиме хлібом

Інгулецьке підприємство ЗАТ «Надежда», основним продуктом якого є високоякісні дріжджі, запропонувало криворіжцям чудодійні булочки «Цілющі». Спеціальні добавки альгінату натрію, які входять до складу цього виробу, допомагають виведенню із організму людини радіонуклідів та інших шкідливих речовин. Враховуючи високу концентрацію екологічно небезпечних виробництв у Кривбасі, директор «Надежды» Павло Гурмаза сподівається, що новинка користуватиметься неабияким попитом. Тим паче, що лікувальні добавки практично не позначилися на смакових властивостях хліба, повідомляє кореспондент Володимир ГОНЧАР .

Знову будемо в «Зірниці» грати

У Луганській області зайнялися посиленням патріотичного виховання молоді та підлітків, формування в них політичної свідомості. Злочинність зростає, фізичний стан молодшого покоління також викликає тривогу. Тому прийнято рішення повернутися до старої радянської практики: створювати в містах і районах області штаби військово-патріотичного виховання молоді, клуби, гуртки та пошукові загони в навчальних закладах і за місцем проживання. Особливу увагу планується приділити питанням посилення патріотичної роботи в клубах і секціях бойових мистецтв, які мають у молоді велику популярність. Розглядається також можливість створення при військових частинах, які розташовані на території області, тимчасових наметових містечок для бездомних підлітків, які схильні до правопорушень. А вихованці інтернатів матимуть можливість продовжити свою освіту в Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.

Газета: 
Рубрика: