Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

12 червня, 1999 - 00:00

У Кременчуці з'явився «телемінер»

Примітивні псевдомінування по телефону середніх шкіл та інших навчальних закладів уже нікого ні в Кременчуці, ні де-інде не здивують. Школярі бавляться або просто хочуть зірвати іспит, міліція шукає бешкетників. Але останнім часом «теракти» по телефону набули більшої вигадливості. Спочатку за «02» невідомий добродій повідомив, що заміновано редакцію місцевої газети «Перемога». А невдовзі надійшла заява, що бомби з годинниковим пристроєм закладено у два автобуси, котрі належать футбольному клубу «Атлант» і які привезли на матч футболістів Кременчука та Донецька (команди «Кремінь» та «Шахтар-2»). Ні в редакції газети, ні в автобусах вибухових пристроїв не виявлено, повідомляє кореспондент Віталій ЦЕБРІЙ.

Румунська душа переповнена стражданням

Підпільний горілчаний мафіозі з румунського села Діброва висловив у розмові з кореспондентом «Дня» думку, що його змусила криміналізуватися сьогоднішня Україна. Традиційне вiдхiдництво, яким румуни заробляли зерно в Росії, а потім вирощували худобу, дало збій. Зерно митники пропускали — і російські, і українські — за великі хабарі. Оплата спиртом виявилася більш рентабельною і прохідною. Замість вирощування худоби довелося самопальною горілкою робити з людей худобу. Але румуни хотіли б змін в Україні, щоб знову зайнятися тваринництвом і закрити підпільні цехи. Гріх на душу супроти народу їм брати не хочеться, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ. «Що робити?» — запитує Чернишевський. Скромні румуни відповідають конкретно: «За будь-яку ціну відправити кудись Кучму. Хоча б у «Артек».

Жінки на Рівненщині можуть за себе постояти

Про те, що жінки в нашій країні далеко не «слабка стать» і зачіпати їх небезпечно, рівненчанин Володимир Г. пересвідчився занадто пізно. Після спільного застілля з неабиякою дозою спиртного він не знайшов спільної мови з Євдокиєю К. Дискусія переросла в бійку, під час якої жінка використала сокиру. Після удару сокирою по голові Володимир помер. Подробиці вбивства з'ясовує міліція, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ. Особливу ж пікантність цій історії додає той факт, що Євдокиї К. вже виповнилося 79 років, а Володимиру Г. — 76 років. Воістину коханню кожен вік підвладний.

Найкращий відпочинок — у праці

При Сумському центрі зайнятості вперше організовано фонд громадських робіт для молоді. У роботі з упорядкування міста будуть зайняті майже 200 підлітків віком від 14 до 16 років. Вони об'єднаються в трудові загони по 10 — 15 осіб, керівниками яких призначають педагогів. На оплату цієї діяльності мер міста надав три тисячі гривень, тобто в середньому кожен з учасників загонів щомісяця отримуватиме по 50 гривень. Крім того, трудові загони будуть працювати в місцевому КСП «Тепличний», квітково-декоративному підприємстві, лісництві й у трьох заміських таборах праці та відпочинку, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ХАНІН.

Ходили по бомбах...

Понад 40 років ходили по бомбах жителі селища Великі Бірки, що на Тернопільщині. Аж поки бульдозерист В.Сторожук не наткнувся своєю машиною на смертоносні предмети. Сапери, що прибули лише через два дні, виявили вісім стокілограмових бомб та інші боєприпаси часів Другої світової війни. За однією з версій, понад 40 років тому біля селища був полігон із знешкодження боєприпасів, але дещо, як бачимо, вціліло й до наших днів, повідомляє кореспондент О лександр ВІЛЬЧИНСЬКИЙ.

Газета: 
Рубрика: