Нинішнє літо для епідеміологів обіцяє бути спекотним
Середня температура літа для санітарних служб визначатиметься зовсім не стовпчиком термометра. Санітарно-епідеміологічна ситуація все погіршується, а пік її, як правило, припадає на весняно-літній період.
За даними МінНС, минулого року було зареєстровано 66 спалахів інфекційних захворювань на 23 адміністративних територіях. Провідні місця за кількістю ускладнень посідають сальмонельоз і бактеріальна дизентерія. В 38 випадках інфекція передавалася через продукти харчування, приготовані з порушенням санітарних правил і технологій, умов зберігання й реалізації. В 12-и спалахах гострих інфекційних кишкових, бактеріальних і вірусних хвороб «винуватицею» виявилася вода.
Минулого року було зареєстровано 99 випадків туляремії в Одеській і Миколаївській областях. Від лептоспірозу померло 120 осіб. Найнеблагополучнішою в цьому відношенні є Кіровоградська область, де показник захворювання перевищує республіканський у три рази, повiдомляє кореспондент Наталя ВЕРНИГОРА.
Дахи «поїхали» разом із підмурками
Подружжя Столярів, Іван і Галина, їхні син, невістка, онука несподівано залишилися без даху над головою. Будинок, у якому вони жили багато рокiв, «поїхав» — стіни розвалилися, наче з піску. Щастя, що встигли вибігти на подвір'я. Разом із ними в селі Папірня Городоцького району опинилися просто неба ще дев'ять родин. Причина зсуву грунту з'ясовується, — повідомив кореспондентові «Дня» перший заступник голови Городоцької райдержадміністрації Іван Федчук. Жителі Хмельницької області ще не отямилися від цієї надзвичайної пригоди, як надійшло нове подібне повідомлення. Із села Проскурівка Ярмолинецького району. Зсувом грунту зруйновано десять хат. У сейсмічно спокійному краї чогось подібного не пригадують. Тільки цього горя нам бракувало «для повного щастя», бідкаються люди. Потерпілим обіцяють допомогу, повiдомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ.
Стихія знову розбушувалася на Рівненщині
Могутній смерч пронісся над Березнівським районом Рівненської області. В результаті тільки в одному селі Моквін стихією було зруйновано 52 будинки. Вітер виривав дерева з корінням і руйнував комунікації. На деякий час без зв'язку залишилося три села в Березнівському районі. Завдяки щасливому випадку обійшлося без людських жертв. Останнім часом стихійні лиха все частіше відвідують Рівненщину. Всього три тижні тому ураганні вітри нанесли шкоду двадцяти двом населеним пунктам на півночі області. Тринадцять сіл було відрізано від телефонного зв'язку. Пошкоджено 492 підстанції. Загальний збиток від наслідків квітневого урагану становив в області чотири мільйони 690 тисяч гривень. Втрати від нинішнього смерчу поки що тільки уточнюються, але вже зараз зрозуміло, що збитки й нинішнього разу вельми значні. Особливо важко відновлювати свої житла власникам приватних будинків, які по багато місяців не отримують заробітної плати й пенсій і, як правило, не мають можливості застрахувати своє майно. Для них будь-яке, навіть невелике, стихійне лихо стає справжньою трагедією, повiдомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ.
Ботулізм убиває життя
Четверо померлих й близько 30 важкохворих — такий нинішній підсумок спалаху ботулізму в Запорізькій області. Порівняно з минулим роком, повідомляє обласний центр здоров'я, кількість хворих зросла в 20 разів. Причина — недбале ставлення людей до свого здоров'я. Інакше, як пояснити той факт, що всі хворі до надходження в лікарню їли в'ялену рибу домашнього приготування, куплену на базарі. Не кожний, напевно, знає, що лікування одного хворого ботулізмом обходиться державі в сотні гривень, якщо врахувати застосування відповідної сироватки, апарату «штучна нирка» тощо, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА.