Серед безлічі проблем у нашому суспільстві проблема донорства займає особливе місце. Давно минули ті часи, коли студентський ентузіазм, помножений на добровільно-примусові заклики, підштовхував людей до того, щоб безвідплатно здати свою кров і таким чином допомагати людям, які опинилися в біді. Ситуація змінилася. Фахівці, які працюють у пунктах переливання крові, одностайно заявляють: ставлення до донорства стало іншим. Дедалі менше людей приходять на донорський пункт за покликом серця. Дедалі більше людей стають донорами в результаті сумної необхідності віддати кров для своїх близьких і рідних. Про запаси крові в національному масштабі вимушені піклуватися самі лікарі, хоча від часів зародження донорства завданням медицини було збереження та використання крові, а здача її була і залишається завданням суспільства.
Як закликати людей на донорські пункти? Як переконати їх у тому, що запас донорської крові в країні — це запас міцності та благополуччя, запас здоров’я та процвітання всієї нації? Як зробити донорство почесним? Відповіді на ці запитання знаходяться, здавалося б, на поверхні: про це треба щонайменше говорити й писати.
11 вересня починається незвичайна добродійна акція, підготовлена торговою маркою «Винодел». Кожен киянин, який здасть кров в одному з чотирьох донорських пунктів Києва в період із 11 по 30 вересня, отримає продуктовий набір від ТМ «Винодел». «Винодел» прагне зробити свій внесок у вирішення одного з найактуальніших завдань охорони здоров’я країни та заохотити київських донорів крові — тобто тих, хто не залишається байдужим до проблем і труднощів навколишніх і готовий «не словом, а ділом» допомогти тим, хто потребує допомоги.
Хто такий донор? Це людина, яка добровільно дає свою кров для переливання хворим, а також для приготування лікувальних препаратів.
Донорство крові ґрунтується на кількох принципах. Це добровільна дія, що може бути безвідплатною та платною. Кров і її компоненти, використовувані в лікувальних цілях, можуть бути отримані лише від людини. Донором крові може бути кожен дієздатний громадянин у віці від 18 до 60 років, що пройшов медичне обстеження. Взяття крові в донора допустиме лише за умови, якщо здоров’ю донора не буде завдано шкоди.
Де проводять забір крові? Переважно на станціях переливання крові. Працівники таких станцій помічають сумну закономірність: кров тих людей, які приходять здати кров заради винагороди, часто буває непридатна для використання. У 90% випадків кров здають тоді, коли це потрібне комусь із близьких або знайомих. А тих, хто приходить здавати кров, бо розуміє глобальну проблему донорства, — дедалі менше.
Але все ж таки вони є. Люди, які розуміють: віддана тобою кров рятує чиєсь життя.
Проводячи акцію «Відкрий для себе... милосердя», ТМ «Винодел» закликає відкрити для себе нову сторіночку життя: прийти на один із донорських пунктів, стати донором крові, відчути себе причетним до благородної та світлої дії і відкрити для себе милосердя.
Адреси донорських пунктів:
1. Лікарня швидкої медичної допомоги — вул. Братиславська, 3. Відділення трансфузіології. Прийом донорів щодня з 9:00 до 12:00.
2. Обласна клінічна лікарня — вул. Багговутівська, 1. Прийом донорів щодня з 9:00 до 14:00.
3. Центральний міський пункт переливання крові — вул. Максима Берлінського, 12. При київському НДІ гематології та переливання крові. Прийом донорів щодня з 9:00 до 15:00.
4. «ОХМАТДИТ», Онкогематологічний центр Української дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України — вул. Шолуденка, 10. Прийом донорів — пн, вт, ср із 9:00 до 14:00.