Мати продала дитину за гривню
В Могилів-Подільському районі в селі Бронниця Вінницької області мати за гривню продала свою чотирирічну доньку. За словами місцевих правоохоронців, мати дівчинки Насті пила, тому й віддала дитину за копійки. Настя вже майже рік живе в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей у Жмеринці. А її матір розшукує міліція.
Найближчим часом справу щодо позбавлення батьківських прав матері чотирирічної Насті розгляне суд. Жінку нині розшукують. За словами односельчан, її не бачили вже чотири роки. Дочку вона продала своїй знайомій. Всього лише за гривню — саме стільки не вистачало на горілку. Про факт продажу селяни одразу повідомили селищному голові. А той — зателефонував до соціальної служби Могилів-Подільської райдержадміністрації. Так Настуня потрапила до притулку «Надія», а згодом — у Центр соціально-психологічної реабілітації дітей в Жмеринці.
— Вона сама нам розповідала про те, що вона жила в «тьоті», яка її била. Їм що… За одну гривню продала цю дитину! А для неї мета — випити, похмелитися. Що дитину, що хату продати, когось зрадити, вбити,— розповідає директор Жмеринського центру соціально-психологічної реабілітації дітей Олександр Мацера.
У центрі Настуня навчилася говорити. Директор закладу переконаний, що психологічна травма у дитини на все життя. Хоча зараз — вона мало чим відрізняється від однолітків. Вже не дивиться вовченям, сміється і навчилась гратися із іншими 25-ма вихованцями центру.
— Дівчинка дуже говірлива. Спілкується з усіма. Всім розказує, грається, дружелюбна з дітьми. Ділиться іграшками. Дитина дуже хороша, — говорить вихователь Жмеринського центру соціально-психологічної реабілітації дітей Тетяна Остапенко.
Настуня щодня чекає, що мама скоро забере її додому. А як звати батька Настя не пам’ятає. Таким чином, зазначає Олександр Мацера, щойно служба визначиться із соціальним статусом дитини — її влаштують у притулок родинного типу. Олександр Мацера переконаний, що це для дівчинки найкраща доля.
Погане економiчне становище, безробіття і торгівля людьми
Більше 30 кримінальних справ за фактами торгівлі людьми порушено в Донецькій області протягом усього минулого року. При цьому, під час розслідування правоохоронці встановили 4 організованих злочинних угруповання, які займалися цим «бізнесом» системно.
— Загалом, 2006 року було задокументовано 77 злочинів у сфері суспільної моралі (відносно звідництва, залучення до проституції, поширення порнографії та інших правопорушень). Проте найбільша кількість кримінальних справ пов’язана саме з торгівлею людьми.
Як повідомила керівник відділу по роботі з родинами, жінками і молоддю Донецької облдержадміністрації Наталя Костенко, причиною такого стану речей можна вважати передусім поганий економічний стан деяких донеччан, а також проблему безробіття, яка і штовхає їх на протизаконну діяльність. На даний момент для жінок, які стали жертвами насильства у сім’ї або були залучені до проституції, в регіоні відкрито центр соціально-психологічної реабілітації, головне завдання якого полягає в тому, щоб надавати своїм підопічним не тільки соціальну, психологічну та юридичну допомогу, але й соціально-педагогічні й інформаційні консультації, а також допомагати в працевлаштуванні. Новий центр розраховано передусім на молодих жінок, і тому в основному лікування в ньому проходять жінки віком 18—35 років.
За словами фахівців, центр розраховано на одночасне перебування 15 осіб, і зараз він повністю заповнений. При цьому, фахівці активно поповнюють свою базу даних, і в регіоні вже є чимало охочих також пройти курс соціальної реабілітації.