Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

КРИМIНАЛ

11 серпня, 2005 - 00:00

У Дубні пограбували ювелірний магазин...

Ця подія стала справжньою сенсацією містечкового масштабу. Проходячи повз магазин, люди й досі звертають увагу на табличку на його вітрині «об’єкт під охороною» і щиро дивуються, де ж була охорона, коли грабували крамницю. Щоправда, група зловмисників, що завітали до Дубна, не обтяжувала себе вигадуванням складних сценаріїв пограбування. Діяли просто, нахабно та надзвичайно впевнено. За словами старшого слідчо-оперативної групи Юрія Махацького, який оперативно прибув на місце випадку, невідомий чоловік зайшов до ювелірної крамниці «Рубін» та попросив продавця показати вазу, яка стояла на полиці. Коли жінка повернулась до полиці, у дзеркальній вітрині помітила, що у чоловіка накладні вуса. Спробувала швидко обернутися, та зловмисник її випередив, перехилився через вітрину та узяв руками за шию. В цей час до приміщення увірвалося ще двоє незнайомців, які допомогли нападнику зв’язати жінку та занести її до підсобного приміщення. Коли їй вдалось вивільнитися, вона відразу зателефонувала до Дубенського міськрайвідділу міліції.

За інформацією правоохоронців, під час опису викрадених прикрас було встановлено, що злодії «поживились» на 73 тисячі у. о., або ж 382 тис. гривень. Господарі ювелірної крамниці недорахували близько 40 найменувань ювелірних виробів. За фактом скоєння злочину порушено кримінальну справу.

Інна МОСКАЛЬЧУК

...а на Кіровоградщині затримали вандалів

У всіх народів місця поховання вважалися священними, до них ставилися з особливою шаною. Навіть вороги не сміли чіпати могили противників — вважалося, що на того, хто вчинить скверну на цвинтарі, впаде кара небесна. Але до Світловодського міськрайвідділу міліції почали звертатися жителі міста з заявами про випадки руйнування пам’ятників на міському кладовищі, що поблизу керамічного заводу. Уже після перших звернень було створено слідчо-оперативну групу. Взагалі в чотирьох секторах кладовища було виявлено 130 випадків руйнування пам’ятників шляхом демонтажу надгробних плит і хрестів — зловмисники знімали надгробні пам’ятники, звісно, ламаючи їх при цьому, а потім діставали металеві швелери та кутники, на яких трималися ці надгробні плити.

За словами начальника Світловодського МРВ УМВС в України в Кіровоградській області полковника міліції Ігоря Іванова, слідчо-оперативна група впродовж місяця працювала в посиленому режимі. Операція з розшуку зловмисників проводилася одночасно в кількох напрямках: за цей час членами групи було перевірено кілька сект, які діяли в районі, та молодіжні групи й організації, діяльність яких пов’язана з проведенням обрядів. Правоохоронці чергували навіть на цвинтарі. І нарешті терпіння було винагороджено. О третій годині ночі на території кладовища з’явилося двоє підозрілих чоловіків, які так і не змогли пояснити мету свого перебування там у неприйнятний для відвідин час. Затриманими виявилися двоє, 1950 та 1981 року народження. Основним місцем їхнього проживання останнім часом була землянка у приміській лісосмузі. З’ясувалося також, що жили вони з крадіжок металовиробів. Здавши в незаконний пункт прийому металобрухту крадений метал, вони мали кілька гривень для «безтурботного» існування.

Працівниками міліції доведена причетність кримінального дуету до актів вандалізму на кладовищі. На незаконних пунктах прийому металовиробів вилучено понад 200 кг металевих швелерів та кутників.

Володимир ПОЛІЩУК, Кіровоград

Газета: 
Рубрика: