Рішення облради — реакція на звернення Черкаської мерії, котра чи не найбільше постраждала від злодійських дій вандалів. Наприклад, комунальники порахували, що за 10 місяців цього року «металісти» викрали 160 кришок каналізаційних люків та 50 решіток, якими закриваються стічні колодязі. Довжина вирізаного дроту лише на насосних станціях міськводоканалу обраховується не в метрах, а вже в кілометрах. А про зрізання літер із пам'ятників та знімання бронзових меморіальних табличок і говорити не доводиться. Окремим видом бізнесу стало викрадання секції огорожі центрального черкаського бульвару імені Тараса Шевченка. Мало не щоранку після чергового набігу вандалів огорожа зяє прогалинами, немов стара беззуба бабця. Треба сказати окремо про «цвинтарні справи». Випадки крадіжок тут настільки часті, що вести облік викраденого майже неможливо, і це під силу, мабуть, лише родичам тих, чиї могили осквернено.
До речі, до звернення міськвиконкому приєдналися трудові колективи спеціалізованих підприємств із заготівлі та переробки брухту і навіть окремі жителі області. Тож рішення облради було одностайне: тимчасово призупинити діяльність пунктів для скуповування кольорового та чорного брухту на території Черкаської області, крім спеціалізованих підприємств, статус яких визначено Законом України про металолом. Імовірно, монополія на цей досить прибутковий вид діяльності спричинить зниження ціни на брухт, що, в свою чергу, має охолодити запал надто енергійних збирачів металу, котрі в передчутті легкої здобичі наважуються на зухвалі крадіжки (нещодавно в Черкасах через їхню запопадливiсть одночасно зупинилося 100 ліфтів!) і навіть на відверте святотатство.
Щоб остаточно розставити всі крапки над «і», депутати рекомендували облдержадміністрації створити комісію з упорядкування і контролю за підприємницькою діяльністю, пов'язаною зі скуповуванням металолому.