Спеціалісти Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області та місцевої Державної екологічної інспекції провели інвентаризацію субпопуляції зубра на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», повідомляє «Природа України». За даними проведеної інвентаризації, на території парку налічується 11 особин зубра, а саме: шість особин, завезених 2009 року з Парку диких тварин (м. Гера, Німеччина) й випущених у стан природної волі минулого, 2010 року; п’ять особин, які перебувають на карантинній перетримці у вольєрі. Із них чотирьох особин у листопаді 2010 року було завезено з Німеччини (Баварський національний парк) та одну особину — з Австрії. Тварин планується випустити з вольєру в стан природної волі протягом березня — червня 2011 року.
Під час інвентаризації не виявлено зубрів, завезених у 1960-х роках. За матеріалами обліку, станом на січень 2010 року цих зубрів налічувалося чотири особини. Працівникам парку рекомендовано провести додаткові обстеження щодо місць виявлення перебування тварин. Натомість у Сторожинецькому й Вижницькому районах Чернівецької області створюють заказник для зубрів. Інформацію про це оприлюднив керівник Сторожинецького мисливського господарства Сергій Честов. Торік у лісах Чернівецької області налічувалося 79 зубрів. Одного з них убили браконьєри. Ще десятеро, як підрахували лісники, втекли з України в сусідню Румунію.
— До 2025 року зубри в Україні можуть зникнути взагалі, — каже директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. — Щорічно від рук браконьєрів їх гине близько 30. Уполювати бика завбільшки з тонну набагато легше, ніж виростити його самому. Не залишилося зубрів в Чернігівській області, декілька особин залишилося у Вінницькій області. Основне місце проживання виду — в Західній Україні: на Волині та Буковині.
Нагадаємо, що 1991 року в Україні було 680 зубрів, а 2010 року, як стверджують фахівці з охорони природи, їх залишилося близько 150.