Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Лампочки Ілліча — на свічки Нестора-літописця

Масове вимкнення електроенергії у неплатників розпочалося в Херсоні
11 листопада, 1998 - 00:00

— Вимикання тих абонентів, які мають шестимісячну заборгованість і відмовляються укладати договір щодо її погашення в розстрочку, — каже заступник директора підприємства «Херсонські міські електромережі» Микола Грищук. — Звичайно, відвідуючи абонентів-боржників, наш контролер попереджає їх, що за умови несплати належної суми боргу протягом трьох днів, вони будуть відімкнені від електромережі. Тому й доводиться щодня проводити цю неприємну процедуру...».

Якщо такі «репресивні заходи» набудуть більш масового характеру, то з настанням справжніх за південними мірками морозів, обласний центр огорнеться суцільним, чи не найгустішим в Україні, мороком.

Загальна заборгованість міста за спожиту електроенергію сягнула понад 35 мільйонів гривень! З цієї суми 19 мільйонів — за підприємствами й організаціями. Міськводоканал винен енергетикам 9 мільйонів, тролейбусники — 2,5 мільйона, ще по 600 тисяч — жеки Дніпровського, Комсомольського і Суворовського районів.

Віднині поки що півтори години на добу, вранці й увечері, рубильники знеструмлюють цілі житлові масиви. Скорочується кількість тролейбусних рейсів. На зупинках автотранспорту з’явилися мавзолейні черги. Міська влада намагається заспокоїти населення: «Графік існує для того, аби комунальні служби міста при надзвичайних обставинах володіли ситуацією: о котрій годині на якій вулиці буде вимкнено електрику. Це потрібно для того, щоб не постраждало обладнання бойлерних і насосних станцій, щоб ліфти зупинялися без пасажирів...».

Слава графікам вимкнень! Поки що й справді обладнання не стало металобрухтом, а пасажири — заручниками внутрібудинкових підйомників. Але ж іще не вечір...

Високоліквідним товаром у місті на Дніпрі стали гасові лампи й свічки, у розряд дефіцитних потрапив гас. Цим популярним у війну пальним торгують автозаправні станції. Та й то не скрізь можна «заправитися» — таких станцій із «широким асортиментом» небагато. Літр гасу, з огляду на зрослий попит, коштує тут 1 гривню 60 копійок. Дешевше заправляти гаснички (на цілих 20 копійок) бензином А-95!

Заправники теж не ликом шиті: не бажають марати руки дрібними партіями відпущеного товару: «Не менше 5 літрів на покупця!» Знедоленим верствам населення доводиться йти на ринки, де є все — і «проти колорадських жуків», і «проти енергетичної кризи». А на ринках гас ще дорожчий — продавці беруть відсоток за сервіс, зате розфасовують товар у дрібну скляну тару.

Херсонців мабуть не здивувало б, якби на вулицях міста з’явилися тролейбуси із «гасовою тягою». Їх нині нічим не здивуєш...

Херсон

№216 11.11.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Василь ПІДДУБНЯК, «День»
Газета: 
Рубрика: