У Ялті зараз найсправжнісінький оксамитовий сезон, коли денна температура повітря стійко тримається позначки +25, а море хоч і прохолодне (+18—+19), але все ж купатися ще можна. Утім, оксамитовий сезон цього року тішить око тільки місцевих жителів, оскільки відпочиваючих у готелях не спостерігається. Може, тому й особливих розваг у вигляді концертів і фестивалів не проводиться.
Розворушити 30-тисячне містечко зміг лише традиційний фестиваль «Лесина осінь», присвячений Лесі Українці, що його ось уже вчетверте проводить у Ялті Міністерство культури України. Щоразу переносячи через фінансові проблеми терміни проведення фестивалю, його організатори примудряються буквально за день-два до початку зібрати «благодійницький» загін артистів, вибудувати пристойну фестивальну програму й ризикують, відкриваючи «Лесину осінь» без гривні в кишені. Не став винятком і нинішній форум. Фестиваль було відкладено на два тижні, до Ялти знову прибув зоряний десант — заслужена артистка України Валентина Степова, Театр сучасної хореографії «Сузір’я Аніко», ансамбль народної музики «Дніпро». Всі вони мали сольні концерти в найкращих місцевих залах, де незмінно був аншлаг. І це при тому, що у зв’язку з відсутністю фінансів афіші у місті з’явилися лише за два дні до відкриття фестивалю.
Головна мета фестивалю —пропаганда українського мистецтва в Криму, де останнє — бідний родич. Деякі зрушення після фестивалю, можливо, й будуть (про нові українсько-кримські проекти — у наших наступних публікаціях), але дивна річ, за сім років існування в Ялті єдиного українського літературного музею — Лесі Українки — на його розвиток Кабмін не виділив ані копійки. Три невеликих зали із незмінною за сім років експозицією — німий докір і політикам, котрі тільки кажуть про захист національних інтересів у Криму, і вітчизняним бізнесменам, котрі щедро фінансують у тій же Ялті виступи російських знаменитостей.
Ялта — Київ
№198 16.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»