Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Львівщина: нікуди дівати пам'ятники

13 жовтня, 2005 - 00:00
ПЕРШИЙ «ОСЬКАР» У ЛЬВОВІ — ПАМ'ЯТНИК КОЛИШНЬОМУ МЕРУ ЛЮБОМИРУ БУНЯКУ

Не так давно у Львові з'явився незвичний пам'ятник. Обласний осередок партії «Пора» подарував місту скульптуру екс-мера Любомира Буняка. Цей сатиричний пам'ятник було споруджено за кошти підприємців-членів партії «Пора». Автором пам'ятника є студент, ім'я якого не розголошується. Як стверджують в обласному осередку, даний монумент є першою щорічною відзнакою в номінації «ОсЬКара», яку власне і започаткували активісти «Пори». «Скульптура колишнього міського голови Львова символізує негативну оцінку його роботи львів'янами, а також недотримання всіх тих обіцянок, які він давав за час своєї каденції, — вважають «пористи». Віднині кожного року члени обласного осередку «Пори» обіцяють присвоювати цю премію комусь із місцевих можновладців і споруджувати йому пам'ятник.

Пам'ятник Любомирові Буняку було встановлено на перехресті вулиць Люблінська та Виговського у подвір'ї ресторану «Шекспір». Але це тільки початок. «В пам'ятнику Любомиру Буняку закладена чудова ідея — побудувати алею, де би громадськість змогла виражати своє ставлення до тієї чи іншої постаті. Як є музеї чортів за кордоном, так само й у нас можна зробити алею з не зовсім позитивними героями з погляду громади Львова», — сказав «Дню» депутат Львівської міської ради Роман Лобода. У той час, як будують пам'ятники новим героям- негероям, проблеми з іншими, справді вартими нашої уваги монументами, викликають велике занепокоєння в суспільства. Старі герої забуті. Така доля багатьох пам'ятників у Львові, серед яких й Іванові Франку біля Національного університету, і Янові Килинському в Стрийському парку.

На думку Романа Лозинського, дуже великою проблемою для Львова є перенасичення центральної частини міста пам'ятниками. «Усі хочуть поставити монументи в центрі, немов не існує інших районів, де би вони могли прекрасно гармонувати з сучасною архітектурою». За його словами, відкриття пам'ятника не має бути щоденною подією. Такі речі треба продумувати й узгоджувати з генпланом міста.

Ірина РОЖОК, Львів
Газета: 
Рубрика: