Священики різних конфесій, громадські активісти, музиканти і журналісти вже відвідали Маріуполь, Вугледар і Красноармійськ. У Маріуполі учасники Автопоїзда провели круглий стіл із волонтерами і представниками релігійних організацій, відвідали дитячий будинок сімейного типу і влаштували концерт. «У Маріуполі були подібні акції, але їх готували силами міста. Автопоїзд організували у Києві, тому місцеві жителі дуже зацікавилися проектом. Будь-яку ініціативу, спрямовану на пошуки миру, в нас сприймають добре, бо Маріуполь — прифронтове місто і переживає багато негативу», — розповіла Вікторія Гордієнко, яка допомагає в організації мандрівки Автопоїзда Донецькою областю.
На виступ українського рок-гурту «НЕМО», який подорожує з проектом, у Маріуполі прийшли орієнтовно 600 глядачів. Людям настільки сподобалися музиканти, що вони не хотіли розходитися після концерту. Священиків, у свою чергу, тепло зустріли у дитбудинку сімейного типу. Вікторія Гордієнко зізнається: «Вразило, що діти співали духовних пісень разом із гостями».
У Вугледар Автопоїзд миру та єднання приїхав із затримкою — автобуси активістів перевіряли на блокпості. Під час круглого столу учасники проекту та місцева громада багато говорили про вимушено переміщених осіб. Справа у тому, що невеликий Вугледар — усього 15 тисяч мешканців — прийняв більше двох тисяч переселенців із зони конфлікту на сході.
«Влітку до нас хлинув потік переселенців, бо за 30 кілометрів від міста почалися бої, це — Мар’їнка, Курахове, Донецьк, — згадує секретар Вугледарської міської ради Валерій Войцеховський. — Місцева громада не очікувала якихось розпоряджень, ми самі створили на базі школи тимчасовий пункт розміщення і харчування для людей із зони конфлікту. Більше місяця ми годували двічі на день близько 160 людей».
Тепер громада Вугледара вирішує, які благодійні проекти треба терміново зробити у місті, люди розраховують на поради і підтримку від учасників Автопоїзда. Валерій Войцеховський перераховує: «Є пропозиція підтримати інваліда І групи, зібрати гуманітарну допомогу із продуктами. Ще ми щороку святкуємо День святого Миколая із дітьми з малозабезпечених родин, сиротами — думаю, цього разу будуть труднощі з подарунками. Сподіваюся на допомогу громадських організацій у проведенні свята. Зв’язки по всій Україні дозволять допомагати людям точково».
Сьогодні влада Вугледара стурбована тим, що Україна може припинити соціальні виплати мешканцям окупованих територій сходу. «Якщо припинять пенсійне обслуговування у місцях активних бойових дій, купа людей рине до нас. Сотні, тисячі громадян опиняться у складній ситуації. Це — найбільша проблема, все інше вирішимо», — вважає секретар Вугледарської міськради Валерій Войцеховський.
Невелике місто Вугледар не страждало від артобстрілів, але знаходиться на «кордоні» між територіями, підконтрольними Україні й «ДНР», тому мешканці живуть у напруженні. Прибічників так званої Донецької республіки з весни поменшало, будь-які публічні акції не проводять взагалі. Валерій Войцеховський говорить: «Люди стривожені. Всі бояться війни, хочуть миру і спокою. Всім нам не вистачає впевненості у майбутньому».
Тим часом Автопоїзд миру та єднання продовжує турне 20-ма містами Донецької та Луганської областей. Активісти хочуть підтримати патріотичні настрої жителів сходу і більше розповісти про цих людей іншим регіонам України — це робитимуть через онлайн-трансляції. Учасники проекту везуть окремий автобус із подарунками і гуманітарною допомогою. 18 листопада у маршруті активістів — міста Родинське та Димитрів. Турне Автопоїзда завершиться 23 листопада.