Як стверджують у Всесвітній організації охорони здоров’я, чверть захворювань в усьому світі викликана забрудненням повітря, води, ґрунту та їжі. Це стосується передусім респіраторних інфекцій та хвороб кишковика, а подальша зміна клімату зробить наслідки забруднення ще серйознішими, і передусім — у бідних країнах.
На думку експертів, зміни в природі, які спричиняють урагани, повені, лісові пожежі, порушення родючого шару, незабаром відіб’ються на інтенсивності, екстенсивності й регулярності поширення багатьох звичних хвороб. Американський геофізичний союз також виступив із заявою про те, що зміни в кліматі Землі — неприродні: зміни температури, рівня моря й кількості опадів пояснюються, на думку вчених, збільшеною концентрацією парникових газів в атмосфері планети. Тому наразі ВООЗ закликає людство скоротити викиди вуглекислого газу на 50% до 2100 року.
Учені наголошують: для захисту людства потрібно суттєво зменшити згубний вплив цивілізації на навколишнє середовище. На жаль, експерти ВООЗ не дають інформації про те, наскільки згубними для екології та здоров’я людей є сотні тонн сміття, які змиваються в річки або потрапляють у підземні води. І якщо боротися з природними стихіями нам не під силу, то вкрай необхідно в Україні поборотися із стихією людської безгосподарності та байдужості до довкілля. Пора вчитися прибирати за собою: як удома на кухні чи на подвір’ї, так і в державі в цілому.