Проблеми молоді і дітей — відображені в програмних документах усіх політичних сил. Ось тільки займатися ними потім ніхто не хоче — «не рентабельно». Та й в переддень виборів куди вигідніше з погляду «зваблювання» електорату «ПР-ритися» на підвищенні зарплат і пенсій, знятті депутатської недоторканності, загалом, ставити теми про високі політичні матерії. Тому участь блоку Людмили Супрун «Український регіональний актив» в організації дитячого фестивалю «Золотий лелека», що відбувся днями в невеликому курортному селищі Рибаківка Миколаївської області, з позицій класичних політтехнологій, орієнтованих на масштабність заходів, викликає здивування.
Проте сама Людмила Супрун нічого дивного в цьому не вбачає: «Цей фестиваль — свого роду традиція, за плечами в якої не один рік. Кожного літа ми приїжджаємо підтримати це дитяче свято, не дивлячись ні на які суспільно-політичні події, що відбуваються в країні». І дійсно, ось уже 10 років Людмила Супрун та її політична сила надають усіляку допомогу в проведенні дитячого заходу. «Золотий лелека» покликаний створити умови вільного спілкування між дітьми різних країн світу, а також сприяти відродженню культури та мистецтв України, пошуку та підтримці юних талантів.
Цього року в фестивалі брали участь понад 700 дітей і підлітків із 25 областей України, а також Молдови, Росії, Польщі та Німеччини. Були тут і діти, позбавлені батьківської опіки, яким «Золотий лелека» дає шанс знайти нових батьків. За задумом організаторів, фінальним заходам на Миколаївщині передували відбірні тури майже в усіх обласних центрах країни. У Рибаківці учасники фестивалю змагалися в конкурсній програмі в напрямах: хореографія, музичне і театральне мистецтво, малярство і графіка, декоративно-прикладне мистецтво. А на узбережжі команди з різних міст зводили художні шедеври з піску, які ставали візитівкою кожного регіону. Були тут і піщані міста в мініатюрі, і лелека, і сонце, і монастир, і ще багато того, що асоціюється з добром і бажанням дітей бути щасливими. Переможцям Гран-прі фестивалю — статуетка «Золотого лелеки», дипломи та призи. Організатори фестивалю розробили також цікаву програму відпочинку конкурсантів: екскурсії, прогулянки морем, спортивно-оздоровчі заходи.
Оцінюючи соціальне значення фестивалю, Людмила Супрун зазначила: «Заходи такого роду важливі й потрібні для підростаючого покоління українців. Діти й молодь потребують особливої підтримки для свого здорового дорослішання, для соціальної інтеграції». До речі, все це органічно відповідає постулатам програми блоку «Український регіональний актив» — охорона дитинства, забезпечення фізичного та духовного розвитку дітей, розширення дитячих і юнацьких спортивних шкіл, активна підтримка культурних об’єднань. Дитячі музичні та художні школи, спортивні секції, різні будинки творчості, дитячі книгозбірні — все це повинно бути доступне кожній родині і кожній дитині. Як зазначила Людмила Супрун: «Щасливі люди формують щасливе суспільство, а щасливі діти стають у майбутньому люблячими та щасливими батьками. Такий закон життя! І цього закону потрібно дотримуватися, поважати й підтримувати».