Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Медики відчувають велику підтримку»

Лікарі академії медичних наук цілодобово надають допомогу дорослим і дітям
3 березня, 2022 - 11:32

Відтоді як почалася війна,  інститути Національної академії медичних наук України працюють в режимі 24/7. Планові операції відмінено, вся увага  медиків – пораненим та травмованим під час бойових дій.

«Усі наші клініки  приймають пацієнтів з пораненнями,  гострими травмами,  стабілізують їхній стан, проводять обезболювання, зупиняють кровотечі. А далі вже відправляють до профільного інституту, де пацієнтові надаватимуть спеціалізовану  медичну допомогу, – пояснив президент НАМН, академік Віталій ЦИМБАЛЮК. –  Медакадемія працює в штатному режимі – інститути надають невідкладну  хірургічну допомогу хворим, які мають захворювання серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, нейрохірургічні та інші патології. У нас на лікуванні є велика кількість пацієнтів, які були прооперовані перед тим, як в Україні почалася війна. Вони отримують всю необхідну медичну допомогу,  а коли стан здоров’я поліпшиться, їх випишуть додому».

Віталій Цимбалюк розповів, що наразі підготували 1200 ліжок для прийому  поранених  і травмованих бійців та мирних мешканців у  всіх містах, де знаходяться інститути  медакадемії – у Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі та Львові. «Проте якщо ситуація ускладниться, ми готові  до того, щоб не лише хірургічні, а всі академічні  клініки приймали постраждалих під час бойових дій, і кількість ліжок буде збільшена у кілька разів», - додав медик.

Десятки поранених та травмованих бійців, учасників територіальної оборони та мирних мешканців уже прооперували хірурги харківського Інституту загальної та невідкладної хірургії імені Зайцева, а також їхні київські колеги з Інституту імені Шалімова, нейрохірургії та інституту ортопедії і травматології. У столиці  готовий  цілодобово приймати хворих та поранених  Національний інститут серцево-судинної хірургії імені  Амосова.

«У нас  чергують бригади медиків, розгорнуто окремі палати, операційні, реанімація, – повідомив директор  інституту академік Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ. – За ті дні, відколи почалося  вторгнення країни-агресора в Україну, наші кардіохірурги  прооперували кількох пацієнтів з гострою серцевою патологією. Всі вони живі, одужують. Та, на жаль, кардіохірургам доводиться опановувати нову спеціальність – хірургію бойової травми.  Під час АТО в нашому інституті провели багато операцій, врятувавши життя тим бійцям, які отримали кульове чи осколкове поранення в серце. І в ці дні наші бригади проводять хірургічні втручання на грудній та черевній порожнині, а також на кінцівках. Кілька  наших захисників вже прооперовано – всі живі, набираються сил. Тих, кому потрібна профільна медична допомога, перевели до інститутів нейрохірургії та ортопедії і травматології. Медики відчувають велику підтримку, і це надає снаги. Майже 400 наших співвітчизників за ці дні стали донорами крові, нам допомагають  благодійні фонди і  волонтери. Спільними зусиллями ми зможемо протистояти сучасній «татаро-монгольської навалі» і перемогти».

Під час війни найвразливішими  стають діти та вагітні жінки, які виношують нове життя. Фахівці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології імені Лук’янової (який добре відомий, як ПАГ) у цей трагічний час роблять усе можливе, щоб забезпечити необхідну профільну допомогу майбутнім мамам та діткам, які звертаються до клініки.  Медики наголошують,  що лікування проводиться в повному об’ємі, клініка   забезпечена необхідними медикаментами та розхідними матеріалами, а маленькі пацієнти нагодовані та доглянуті.

У багатьох інститутах медичної академії працюють гарячі лінії для екстреного зв’язку та координації, лікарі різних спеціальностей цілодобово проводять  консультації пацієнтів по телефону. Усю інформацію про медичні  інститути та необхідні контакти можна знайти на офіційному  сайті Національної академії медичних наук України (http://amnu.gov.ua).

У медакадемії наголошують, щоб поранених і травмованих під час бойових дій  везли до тієї клініки, яка є найближчою. Після стабілізації стану пацієнта його потім переведуть у профільну, а для порятунку життя і здоров’я  дуже важливо не втратити час.

 

Ольга СКРИПНИК
Рубрика: