Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Міцними мають бути не лише нерви, але й кістки

19 березня, 2004 - 00:00


Щоб витримати натиск сучасного життя, нам необхідно мати не лише міцні нерви, але й міцні… кістки. Звичне словосполучення «хрупкая женщина» медики змушені трактувати не як комплімент, а як можливий діагноз. Доведено, що представниці прекрасної половини набагато частіше, ніж чоловіки страждають на остеопороз (підвищену крихкість кісток). Що це за недуга і як із нею боротися, знає керівник відділу клінічної фізіології та патології опорно-рухового апарату Інституту геронтології АМН України, президент Української асоціації остеопорозу, директор Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу, доктор медичних наук, професор Владислав Володимирович ПОВОРОЗНЮК.

— Остеопороз — світова проблема, — пояснює професор. — Цю хворобу ще називають «тихою епідемією сторіччя». Через те, що багато хто з хворих не підозрює про захворювання аж до першого перелому.

Кальцієвий дефіцит, який викликає крихкість кісток, можна назвати важливою жіночою проблемою. У житті кожної жінки фахівці виділяють декілька критичних періодів, коли нестача кальцію в організмі може негативно відбитися на її здоров’ї. Це підлітковий вік (час статевого дозрівання), вагітність, вигодовування грудьми, постменопаузальний період. За словами професора, ризик отримати остеопоротичний перелом у жінок перевищує ризик захворіти на рак молочної залози. У різних країнах фіксують від 13 до 20% летальних випадків у літніх людей внаслідок остеопоротичних переломів стегна.

Підвищена ламкість кісток пов’язана з дефіцитом кальцію в організмі. Своєю чергою кальцій не лише відповідає за міцність кісток, але й сприяє нормальному функціонуванню серцево-судинної системи, м’язового апарату і подібного. Проведені клінічні дослідження показали, що кальцієвий дефіцит є як у дорослих, так і у дітей. Так, за даними Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу, у жінок після 50 років цей дефіцит становить 55% від норми, а наші діти отримують у середньому (в залежності від регіону проживання) від 400 до 550 мг/добу кальцію при добовій потребі в 1200 мг/добу. Як бачимо, кальцію катастрофічно бракує в раціоні харчування, і цей дефіцит потрібно поповнювати за рахунок медичних препаратів.

— Для ефективної боротьби з остеопорозом і кальцієвим дефіцитом ми застосовуємо кальцієвмісткий препарат нового покоління. Звичайно, своїм пацієнтам рекомендуємо Кальцемін, який містить корисні мікроелементи і вітамін D, — говорить доктор медичних наук, професор Владислав Поворознюк. — Перевага і безпека даного препарату в тому, що вітамін D не лише сприяє засвоєнню кальцію, але й регулює обмін речовин в організмі. Цинк сприяє регенерації мікропереломів кістки, підвищує імунітет, мідь підвищує еластичність і міцність кісткової тканини, марганець і бор поліпшують надійність хрящів і суглобів. Застосування даного препарату вирішує відразу два завдання: зміцнює кістки та підвищує загальний тонус організму. При цьому він практично не має побічних ефектів. Це особливо важливо для тих, кому доводиться довго, іноді протягом усього життя приймати препарати кальцію. У цьому плані Кальцеміну віддають перевагу. Цитратна (лимоннокисла) сіль кальцію, яка міститься в цьому препараті, до мінімуму знижує ризик утворення каміння в нирках, який існує при тривалому прийомі інших препаратів кальцію. У результаті препарат, зміцнюючи кісткову тканину, не шкодить ниркам. Цей лікарський засіб можуть приймати також хворі на ендокринні захворювання (в тому числі на цукровий діабет), а також пацієнти, які приймають гормональні засоби, для попередження побічного впливу цих препаратів на кісткову тканину.

Ольга ЧУСОВА
Газета: 
Рубрика: