Про полікультурність варто говорити мовою не лише офіціозу, а й мистецтва як явища, що великою мірою причетне до створення полікультурного середовища. У Київському Центрі сучасного мистецтва «М17» відбувся арт-захід, присвячений полікультурності в Україні. У такий спосіб Міжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні спробувала привернути увагу громадськості до людей різного етнічного походження, які не просто знайшли притулок в Україні, а й беруть активну участь у культурному житті суспільства та шукають взаєморозуміння в сучасному багатонаціональному світі через мистецтво.
«Ми показуємо приклади успішної інтеграції іноземців в українське суспільство, в той же час наголошуючи на труднощах, з якими стикаються члени національних меншин щодня. Наше завдання — підкреслити переваги життя в полікультурному суспільстві та зробити їх альтернативою насиллю та страху», — коментує подію Манфред Профазі, голова Представництва МОМ в Україні.
Акція «DiversARTy» об’єднала не лише представників різних культур, а й різні види мистецтва: живопис, фотографію, документальне кіно. Зокрема, гості галереї мали змогу ознайомитися з біографічними кінострічками про талановитих іноземців, що живуть і творять в Україні. Одним із таких митців та героєм презентованого фільму є художник Акбар Хурасані, біженець з Афганістану, що вже близько 20 років освоює український мистецький простір, намагаючись поєднати у своїй творчості ці два світи. Найяскравішим виразником такого синтезу є нове полотно Акбара під назвою «Моє вікно», що стало центром експозиції. На ньому, за словами самого художника, зображені дві його Батьківщини: Афганістан та Україна. У багатьох інших живописних творах митця, представлених на виставці, також простежується поєднання українських та східних мотивів. Під час свого виступу Акбар Хурасані підкреслив, що відчуває своє одночасне перебування у двох країнах (зокрема, саме тут, в Україні, він став професійним художником, закінчивши Академію мистецтв), а це не може не впливати на його творчість.
У рамках події увазі публіки була також представлена фотоекспозиція «Громадянин світу». Ця виставка підбила підсумки аматорського фотоконкурсу, проведеного Представництвом МОМ в Україні в мережі Facebook. Більше ніж 700 людей з усього світу долучилися до цієї акції, розмістивши на «стіні» Facebook-сторінки групи «Громадянин світу» понад 350 знімків. Фото зображають людей різних національностей. Передаючи неповторний колорит та індивідуальність кожного та національно-культурне розмаїття світу, світлини переконують, що всі ми — жителі однієї планети, і, незважаючи на численні відмінності, щось нас таки єднає...
В числі експертного журі, що обирало найкращу роботу, була газета «День» як видання, що має дванадцятирічний досвід проведення міжнародного фотоконкурсу. А переможницею інтернет-фотоконкурсу стала українка Тетяна Карпюк зі світлиною «Діти бедуїнів», яка відображає дитячу відкритість світові, комунікабельність, цікавість та символізує готовність нації до міжкультурного діалогу.