Напевно, бути здоровим не може бути модно чи немодно. Здоров’я не можна змінити, як сезонний одяг, або підремонтувати, як порваний черевик. Щоб уточнити, що із цього приводу думають звичайні перехожі на Хрещатику, «День» звернувся до них з таким запитаннями: — ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ЗДОРОВ’Я? ЩО, НА ВАШУ ДУМКУ, ТРЕБА РОБИТИ ДЛЯ ЙОГО ПОЛІПШЕННЯ?
Ігор, безробітний:
— Здоров’я — це коли людина не хворіє. Якщо здоров’я немає від природи, то його й не покращиш. Навіть спортом. Знаєте, що таке спорт? Сильному це не треба, а слабкому це не допоможе.
Павло, консультант:
— Здоров’я — це, насамперед, гармонія, як душевна, так і фізична. І щоб поліпшити здоров’я, треба дотримуватися цієї гармонії.
Тетяна, адміністратор:
— Здоров’я — це коли людина добре почувається. Щоб покращити своє здоров’я, треба добре працювати. Якщо ти будеш працювати, будуть гроші. А якщо будуть гроші, то й здоров’я буде.
Семен ДОНСКОЙ, тренер збірної України з легкої атлетики:
— Здоров’я — це найголовніше для людини. І дитині з першого класу треба працювати над своїм здоров’ям. Це понад усе, а потім уже треба думати, як навчити її писати, читати та інше. Часто бував у Америці й бачив, як там у школах піклуються про молоде покоління. У них щодня є урок фізкультури, кожна школа має свої спортивні бази, міні-стадіони на рівні нашого Олімпійського. Нашим викладачам і дітям треба втовкмачити, що якщо у людини немає здоров’я, то хоч би там яку освіту вона здобула, хоч би якою великою стала — це все буде їй не треба. Необхідно, щоб з дитинства діти бігали, займалися фізкультурою. У зарубіжних країнах лікування коштує дуже дорого, дорожче, ніж у нас. І там люди вміють рахувати гроші, а ми ще не навчилися рахувати. Тому там займаються спортом, щоб не витрачати свої заощадження на ліки. Коли ми будемо піклуватися кожний про себе, тоді в нас буде здорова нація.
Алла Йосипівна, пенсіонерка:
— Здоров’я — це культура людини, вміння тримати самого себе на рівні. Це не означає вживати всі ліки, які вам рекомендують. Треба займатися фізкультурою, обливатися холодною водою. Здоров’я — це фізична культура людини.
Ніна, бухгалтер:
— Треба жити нормально й ні в чому себе не обмежувати, тоді й здоров’я буде. А говорити, що усім нам допоможе фізкультура й т.ін., — це безглуздя. Не потрібні спеціальні методи. Якщо немає гармонії в душі, тоді нічим не зарадиш. А якщо є гармонія — тоді в тобі й здоров’я бушує.
Олександра ФІЛІЖЕНКО, заслужений художник України:
— Головне — дух. Якщо навіть є якась «болячка», а ти сильний духом, зайнятий цікавим і високим, то вона може поступитися йому дорогою. Здоров’я — здоровий спосіб життя. Звичайно ж, це й харчування. Але передусім — духовне життя.