Неповторною перлиною Закарпаття є розташоване в Міжгірському районі, що на Верховині, на висоті 989 метрів над рівнем моря Синевирське озеро. Воно утворилося в післяльодовиковий період і колись було морським дном. Тому його ще йменують «Морське око». Цими днями Синевирське озеро є своєрідним іменинником — на його основі 30 років тому було організовано ландшафтний державний заказник «Синевирське озеро», а 15 років тому, в 1989 му, —Національний природний парк «Синевир».
Ці два ювілеї відзначили, як заведено в горах, з мелодіями трембіт. Проведений тут фестиваль так і називався — «На Синевир трембіти кличуть». Два трембітарі виводили мелодії на прохання туристів, охоче з ними фотографуючись. Відспівавши чи відтанцювавши, учасники фестивалю прямували на побачення з чарівним витвором природи. Його площа — 7 гектарів, середня глибина — до 10 метрів. Вода синя-синя, посередині маленький острівець. За народними переказами, це вершина каменя-могили дівчини Синь і хлопця Вир. Їхньому коханню завадили злі люди. Парубка скинули з гори у воду. Зоставшись одиначкою, юнка виплакала цілий ставок синіх сліз. Потім і сама кинулася з кручі, й там, на дні, лежали їхні тіла, доки душі не полетіли в небеса. «Хто закохається на Синевирі, не розлучатиметься все життя», — стверджує місцеве повір’я.
Площа Національного природного парку «Синевир» становить понад 40 тисяч гектарів, з них майже 6 тисяч відведено під заповідну територію. Її доглядають 260 працівників — жителів із навколишніх сіл Синевира, Синевирської Поляни, Колочави. На думку деяких науковців, озеро має серйозну проблему — дно поступово міліє. Зливні дощі зносять сюди велику кількість твердих порід. Тому найближчим часом об’єм Синевира може зменшитися в три-чотири рази.
Біля самого озера встановлюються тільки тимчасові споруди, а от неподалік діє турбаза «Синевирське озеро», яка кілька років ремонтувалася. Зводиться ще кілька баз відпочинку. Туристів з України та з-за кордону значно побільшало. За словами начальника Управління з туризму та санаторіїв облдержадміністрації Сергія Слободянюка, — на 40 відсотків. Природні красоти Міжгірщини почали серйозно цікавити інвесторів — вони вже вклали в будівництво об’єктів для дозвілля півтора мільйона гривень. На них створено 200 робочих місць.