Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Ми прагнемо, щоб діти відчули себе важливими»

Активісти запускають програму підтримки маленьких українських лідерів
26 липня, 2017 - 11:53

Міжнародну програму «Діти створюють країну» ініціює громадська організація «Українські креативні реформатори» спільно з ГО «НПУ «Межигір’я», Київською школою психології та Благодійним фондом Богдана Гаврилишина. Головне її завдання — активізувати дітей з лідерськими якостями, допомогти їм сформувати візію майбутнього та втілити її в життя.

Взяти участь у програмі можуть діти, які проживають в Україні чи мають українське походження, але живуть за кордоном. Організатори обмежили коло учасників віком 9—13 років. Авторка проекту Лілія Ткаченко пояснює це відмінностями в інтересах різних груп дітей. «Зазвичай старші діти більше сконцентровані на іспитах та продовженні навчання, а в молодших трохи більше вільного часу, —говорить Лілія. — Зараз ми шукаємо можливості для взаємодії з дітьми різного віку в межах нашої програми. Ймовірно, пізніше ми не будемо ставити вікові рамки, й долучитися до проекту зможуть усі діти до 16 років. Або виникне потреба в організації кількох конгресів для кожної вікової групи, але пілотна версія буде такою».

Участь у програмі для родин безкоштовна. Перший етап триватиме шість місяців і завершиться в жовтні Міжнародним дитячим конгресом у Межигір’ї. Щоб взяти участь у доборі, діти мають до 15 вересня надіслати анкету, в якій розказуватимуть про свої захоплення, прагнення, мрії, цінності. Крім того, до заявки треба додати виконані завдання з напряму, який найбільше зацікавить дитину. Перший варіант — поділитися власним уявленням про щастя та розповісти про свій найщасливіший день. Другий — дати своє визначення любові та миру, описати вчинок, який привніс у світ трохи гармонії та миру, і пройти невелике опитування про те, якими діями можна заслужити пробачення. І третій варіант присвячений подорожам: діти писатимуть лист-запрошення в гості другові з-за кордону, звернення до посла тієї держави, куди б дуже хотілося потрапити, та плануватимуть майбутню подорож. Організатори наголошують, що хочуть бачити саме дитячі відповіді, написані без допомоги батьків, це буде вирішальним фактором при доборі.

Із усіх робіт оберуть 30 найцікавіших і найоригінальніших. Їхні автори приїдуть на конгрес до Києва разом із батьками чи супроводжуючими. Діти працюватимуть у групах, уявлятимуть місто майбутнього та презентуватимуть його іншим, писатимуть казки та створюватимуть анімаційні ролики, висаджуватимуть «Дерева миру». Заплановано також екскурсії в Кабінет Міністрів і Верховну Раду. Для дорослих передбачена як окрема програма, так і спільні з дітьми заходи.

«Ще одне наше завдання — поєднати бажання дітей та можливості бізнесу, — розповідає Лілія Ткаченко. — Для цього ми хочемо створити стипендіальний фонд, який зможуть поповнювати всі охочі. На жаль, не всі діти, особливо в провінції, можуть втілювати в життя навіть невеликі мрії. На зібрані кошти ми зможемо допомогти дитині з цим. Наприклад, оплатити їй майстер-клас чи навчальну програму».

Після проведення першого конгресу «Українські креативні реформатори» хочуть розширити географію проекту та вийти на міжнародний рівень. Вони заохочуватимуть друзів з інших країн розвивати у себе подібні програми та влаштовуватимуть обміни та спільні зустрічі з дітьми-лідерами з-за кордону. Кількість напрямів, у яких малеча зможе виявити себе, теж із часом розшириться до 12.

«Ми прагнемо зробити все, щоб діти відчували себе особливими і важливими, а не самотніми, і зрозуміли, що від них залежить майбутнє», — стверджує Лілія Ткаченко. Організатори запрошують долучатися до програми волонтерів і меценатів. Усі положення програми та умови участі можна знайти на сайті «Українських креативних реформаторів» у розділі «Проекти».

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: