Українці вже майже взяли під контроль стихію, яка знову наробила лиха в Західній Україні — Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Залишилося ще багато роботи, в тому числі, пов'язаної з відновленням будинків, допомагає держава. Приємно, що відгукнулися й люди, отже, чужа біда знаходить відгук у серцях. Так, уже вдруге (перший раз — торік, коли повінь була набагато сильнішою), а точніше — до кінця липня — автолюбителі «Клубу позашляхових пригод» виїхали на своїх джипах аби привезти жителям цих областей воду, медикаменти, харчі, дитячі речі тощо.
«Пройти туди, куди не можна пройти. Допомогти тим, хто потребує допомоги» — таке гасло має гуманітарний проект «X-territory» «Клубу позашляхових пригод». Двотижнева експедиція ініціаторів проекту на позашляховиках пройде по віддалених селами Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької областей.
У поїздку вже відправилися 15 автомобілів, до яких у західних областях приєднаються ще кілька. Також у мандрівку вирушать журналісти. Ініціатори проекту зазначили, що інформацію про найбільш проблемні населені пункти вони отримали від обласних адміністрацій.
Мета проекту — розвідувальна та соціальна. Багато основних доріг зруйновано, тому учасники місії будуть шукати нові шляхи сполучення з карпатськими селами, які відрізала від світу стихія. Крім того, ініціатори проекту мають на меті дізнатися про потреби людей, що там проживають. До речі, цінну інформацію екстремали повідомлять спеціальним службам, нові шляхи позначать на топографічних картах і по закінченні експедиції передадуть в МНС України.
«У цих місцях через руйнування основних доріг приїзд позашляховика — часом єдина можливість поповнити запаси медичних перпаратів. Ми залучили всіх працівників нашої компанії зібрати медикаменти — все найпростіше та найнеобхідніше: бинти, йод, «зеленку», препарати для лікування серцево-судинних захворювань, анальгетики. Такий заклик знайшов позитивний відгук у наших колег», — коментує Еля Федорей, керівник PR-департамента групи компаній «АІС».
Члени Клубу не тільки доставлять жителям Богом забутих районів гуманітарну допомогу (медикаменти та дитячі речі), а й пізнаватимуть власну країну.
«Ми звикли поєднувати активний відпочинок та добрі справи... Це можна назвати нестандартною формою волонтерства... Ми йдемо по горах, по хребтах, старими лісовими, воєнними дорогами та по мінімуму використовуємо ресурси магістралей, які позначені на картах», — сказав президент Клубу Дмитро Ковальов.
Він розповів, що за його спостереженнями, місцеві люди живуть у своєму «котлі», варяться. Спочатку вони дивуються гостям, а потім дуже дружелюбно ставляться до членів експедиції, звертаються до них із різними проханнями. Там, у віддалених районах, існує своє «гірське радіо» — від людини до людини. «Дуже приємно, що на нас чекають», — зазначив пан Дмитро.
Приємно, що за участь у подібних розвідувально-рятувальних операціях, у ліквідації наслідків стихійних лих представництво Червоного Хреста в Україні торік удостоїло Клуб званням «Загін швидкого реагування».