Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На політиків треба вчитися!

Київські старшокласники змоделювали роботу ООН
28 березня, 2009 - 00:00
ВЧИТЕЛІ ТА УЧНІ КАЖУТЬ, ЩО ЗА ВІДСУТНОСТІ ЯКІСНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ, МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН, ПРАВА, «День» ДЛЯ НИХ — ЧИ НЕ ЄДИНИЙ КВАЛІФІКОВАНИЙ ПІДРУЧНИК / ВАГОМИЙ ГОЛОС УКРАЇНИ. СТАРШОКЛАСНИКИ ШВИДШЕ ЗА ПОЛІТИКІВ ЗРОЗУМІЛИ: ТІЛЬКИ КОНСОЛІДОВАНА ПОЗИЦІЯ ЕЛІТИ МОЖЕ ЗАБЕЗПЕЧИТИ НАШІЙ КРАЇНІ ЧІЛЬНЕ МІСЦЕ СЕРЕД ВПЛИВОВИХ ДЕРЖАВ СВІТУ ЯК І СПРАВЖНІ ДИПЛОМАТИ, АКРЕДИТОВАНІ В УКРАЇНІ, МОЛОДЬ ТЕЖ ПОЧИНАЄ ДЕНЬ ІЗ «Дня»

Вперше генеральним секретарем ООН обрано жінку. Марина Вітовта — школярка 11-б класу Київського ліцею бізнесу. А таку високу та відповідальну посаду вона обійняла під час четвертої регіональної конференції школярів «Модель ООН: Київ-2009» за підсумками голосування «послів держав — членів організації». Президентом «Генеральної Асамблеї ООН» було обрано однокласника Марини — Антона Павловського. Разом вони координували роботу комітетів та комісій, де також працювали київські старшокласники.

«Модель ООН» — це міжнародна освітня програма, яка вже 35 років надає можливість старшокласникам поринути у світ політики та дипломатії, ближче ознайомитися з діяльністю ООН шляхом перевтілення учнів в членів Генеральної Асамблеї, комітетів та комісій ООН. Цього року 200 київських старшокласників на три дні перетворилися на дипломатів — представників країн світу. В групах-делегаціях вони під керівництвом вчителів-наставників вивчали історію своїх держав, їхню позицію на міжнародній арені та їхнє ставлення до принципових питань, що пізніше розглядалися на «Генеральній Асамблеї». Причому вивчали не тільки теоретично, а й практично. Кожна група мала зустріч у посольствах із справжніми дипломатами країни, яку представляла. Крім того, юні політики працювали в комітетах та комісіях. Результат — представлені в останній день роботи під час «Генеральної Асамблеї» резолюції. Їх і мали проголосувати делегати відповідно до позицій своїх держав. Проте не всі резолюції було затверджено. США та прибічники політики цієї країни так і не проголосували за резолюцію «Боротьба зі змінами клімату: національні дії і міжнародна співпраця». Низку справедливих запитань викликала резолюція «Гуманітарна допомога під час воєнних конфліктів та катастроф». «Бачу, зустріч із представниками нашого посольства пішла на користь представникам Грузії на цій Асамблеї, — зазначив Григол Катамадзе, Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні. — Ви справді голосуєте так, як голосували б грузинські дипломати».

А ще в рамках «Моделі ООН-2009» було проведено спеціальну конференцію, що передбачає не лише вивчення досвіду країн-членів ООН, але й пошук шляхів подолання кризових явищ у власній державі — Україні. Резолюції, розроблені та прийняті учасниками, вирішено передати до представництва ООН в Україні, а сценарії виходу України з кризи — в комітет з питань освіти Верховної Ради.

«День» уважно стежив за перебігом конференції. Адже хоча й молоді, проте перспективні політики, дипломати, державні та громадські діячі — це наші читачі. Недаремно протягом багатьох років ми їздимо по шкільних та університетських аудиторіях у пошуках однодумців. Ми формуємо мислення наших читачів з молодого віку, а вони нам відповідають якісними матеріалами та свіжими ідеями. В рамках такої співпраці ми вручили сертифікати на піврічну передплату на газету «День» найактивнішим, на нашу думку, школам — учасникам цьогорічної «Моделі ООН».

Тепер готуватися до занять за допомогою «Дня» прямо у своїх шкільних бібліотеках будуть учні Коледжу економіки, права та інформаційних технологій, Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, гімназії «Апогей», загальноосвітньої школи №85 та Київського ліцею бізнесу. Ми чекаємо від наших читачів відгуків та матеріалів. Адже після продемонстрованих ними під час конференції знань та навичок у нас сумнівів не виникає: серед цих школярів — наші майбутні найкращі автори.

Ще одна деталь. Ми бачимо, як наша молода держава страждає від непрофесійності власних політиків. Ѓрунтовна освіта зі шкільної лави допоможе цим молодим людям стати висококваліфікованими державними управлінцями та дипломатами. Хочеться віддати належне вчителям, директорам шкіл, які своїм запалом та ентузіазмом втілюють такі програми. Адже саме вони розкривають у школярах найкращі таланти. І показують підліткам, що час можна проводити не лише на подвір’ях та у під’їздах, а необхідні в дорослому житті навички здобувати, спілкуючись і з ровесниками, і з дипломатами та державними діячами.

КОМЕНТАРIІ

Наталія СЕРДЮК, вчитель історії та права Київського ліцею №38 ім. Валерія Молчанова:

— В нашому ліцеї викладається предмет «Історія міжнародних відносин». Газета «День» — чудова допомога при підготовці до занять. Бо підручників із цього предмету ми не маємо, їх часто замінює «День». По-друге, ми маємо факультативний курс «Європейські студії». Матеріали рубрики «Світові дискусії» нам дуже допомагають і, сподіваюся, допомагатимуть надалі у його вивченні. По-третє, діти, які беруть участь у «Моделі ООН» настільки цікавляться і політикою, і міжнародними відносинами, що багато з них (на прикладі минулих років) обирають відповідні виші та спеціальності для подальшого здобуття освіти. Думаю, в підготовці до вступу матеріали газети «День» просто незамінні.

Антон ПАВЛОСЬКИЙ, президент Генеральної асамблеї ООН, учень 11-б класу Київського ліцею бізнесу:

— В такій конференції я вдруге беру участь. Цього року я став президентом Генеральної асамблеї. Для мене це великий здобуток, бо раніше я ніяковів перед виступом на сцені. Але врешті я переміг самого себе. Також я навчився працювати з командою, бо був і заступником голови комітету політики. Хочу подякувати газеті «День» за надану нашому ліцею передплату та передати вітання редакції. Будемо читати ваші матеріали і готуватися до наступної конференції!

Ольга РЕШЕТИЛОВА, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 
Рубрика: