Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Найбiльший «iнновацiйний проект» — погашення заборгованостi...

17 квітня, 1999 - 00:00

Серед безумовних успiхiв можна назвати надання п'ятимiльйонного кредиту ВАТ «Володарка» — пiдприємству легкої промисловостi, на якому впроваджувалися прогресивнi технологiї пошиття чоловiчого одягу. Результати видаються дивовижними: «Володарка» не лише зберегла понад 800 робочих мiсць, а й навіть за два останнi роки створила 280 нових. Нині тут шиють костюми європейського класу, що дозволяє до 80 вiдсоткiв продукції експортувати до Нiмеччини, Англiї, Словаччини, Чехiї iнших країн.

Важливим для країни є впровадження на Барському птахокомбiнатi технологiї з переробки сирих шкур великої рогатої худоби, адже до останнього часу ми вивозили їх за кордон, а самi одержували за потрiйною цiною переробленi.

Фiнансувалися цiкавi проекти із виготовлення ресурсо- та енергозберiгаючих будiвельних конструкцiй конкурентоспроможної стрiлецької зброї, вiтчизняних антибiотикiв, харчових продуктiв тощо.

Сьогодні ж над програмою нависла серйозна загроза. Майже 80 вiдсоткiв вiдрахувань на iнновацiйнi цiлi, що їх здійснюють пiдприємства, спрямовуються на погашення заборгованостi із соцiальних програм. Як повiдомив кореспондента «Дня» директор регiонального вiддiлення Держiнофонду Микола Петренко, цих коштiв у бюджетi всього закладено приблизно 730 мiльйонiв гривень. З них на фiнансування iнновацiйних проектiв надається тiльки 187 мiльйонiв, а решта вилучається.

Така сума навряд чи зможе iстотно вплинути на становище з соцiальними виплатами, а от її вiдсутнiсть вiдчутно стримуватиме оновлення виробництва i, звiсно, податковi вiдрахування вiд нього.

Вiктор МЕЛЬНИК, «День»
Газета: 
Рубрика: