Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Найголовніше – аби птахи отримували їжу систематично»

Третій рік поспіль небайдужі запоріжці годують диких пернатих узимку
11 січня, 2017 - 10:27
ФОТО З FACEBOOK-СТОРІНКИ ОЛЕСІ КУЛИК

В новому році активісти вже розвісили до 30 годівниць по всій Хортиці і згодували підопічним понад 25 кілограмів зерна, різноманітних круп, моркви та сала. Ініціатором подібних заходів стала відома зоозахисниця Олеся Кулик (інтерв’ю з нею — у «Дні» № 233 від 21 грудня 2016 року). Саме вона збирає однодумців на прогулянку засніженою Хортицею, аби не просто прогулятися зимовим лісом, а й зробити добру справу. «Узимку дикі птахи особливо потребують допомоги людей, — нагадує Олеся Кулик. — У національному заповіднику «Хортиця» водиться понад 200 видів пернатих, у тому числі й занесених до Червоної книги. Деякі з них прилітають сюди на зимівлю з далеких країв». За її словами, в зимовий час, коли острів вкривається льодом та снігом, багато птахів помирають від голоду. Тому дуже важливо допомогти їм перезимувати.

Перед початком акції організатор проводить для учасників інструктаж: чим можна годувати птахів, що навпаки — може їм зашкодити. А також проводить майстер-клас із виготовлення найпростіших годівниць. «Ми робимо годівниці з пластикових бляшанок, годуємо птахів крупами, які люди приносять із дому. Це — перлівка, пшениця, сире насіння. Синиці дуже полюбляють сире сало. Також даємо моркву, гарбуз, колоті горіхи та вівсяні пластівці, — розповідає Олеся Кулик і застерігає, чим саме не можна годувати птахів: — Хліб, смажене насіння та сире пшоно можуть завдати здоров’ю пернатих непоправної шкоди».

Щоразу на акцію збирається чимало людей. Запоріжці приходять на Хортицю годувати птахів цілими сім’ями, з маленькими дітьми. Наприклад, на годуванні, яке відбулося 8 січня, наймолодший учасник мав вік сім місяців. Три десятки людей розвісили годівниці на десятикілометровому маршруті й наповнили також годівниці, розміщені минулого разу. Всього було витрачено понад 25 кілограмів різноманітних кормів.

На ініціативу зоозахисниці відгукуються не тільки запоріжці, а й жителі інших міст: Кривого Рога, Дніпра, Полтави тощо. В соцмережах люди звертаються за консультацією, як правильно годувати птахів, щоби їм не нашкодити, надсилають різноманітну пташину їжу поштою, допомагають фінансово.

Крім того, акцію підтримали також відомі жителі Запоріжжя. Наприклад, Роман Кірченко, активіст та організатор акції «Кожен важливий» (чоловік збирає кошти на закупівлю медичного обладнання для дитячих лікарень тощо. — Авт.) разом із сім’єю та друзями також побував на Хортиці, щоб виготовити й розвісити 12 нових власних годівниць і підсипати корму в чужі. Адже найголовніше, зауважують зоозахисники, аби птахи мали змогу отримувати їжу систематично. Одноразова акція може їм лише нашкодити.

Максим Остапенко, директор заповідника «Хортиця», підтримує ініціативу запоріжців і теж закликає людей приходити на острів, аби погодувати птахів. За його словами, одна годівниця може врятувати від голодної смерті до десяти птахів. Крім того, це також чудова нагода насолодитися красою засніженої Хортиці і провести час із родиною за доброю справою.

Яна МІЛАНОВА, Запоріжжя
Газета: 
Рубрика: