«Здорових дітей в Україні немає», — зауважив академік, директор Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН Юрій Антипкін і наводить цифру: нині у середньому 6—8% лише новонароджених є здоровими, а в школі — не більше 10%. В очолюваному Юрієм Антипкіним закладі щорічно отримують стаціонарну допомогу близько 7 тисяч дітей, консультативну — 80 тисяч юних пацієнтів та їх мам. Сюди приїжджають за остаточним діагнозом, отримати лікування, а ще — за порадою та турботою.
Мама Марія з маленьким 7-місячним сином із Запорізької області, після поневірянь всіма місцевими лікарнями, на столичну клініку дивиться як на останню надію на одужання. Інша родина з Івано-Франківська, чия дитина страждає від важкої вродженої хвороби шлунку й перенесла сім операцій, з оптимізмом дивиться у майбутнє, довірившись досвідченим лікарям найстарішого інституту України...
За вісім років роботи не скаржаться на відсутність відвідувачів медики створеного при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України відділення медичних проблем здорової дитини та преморбідних (передзахворювальних) станів.
— У першу чергу наші пацієнти потребують встановлення правильного діагнозу при перших симптомах розладу здоровя, — зауважує Людмила Кавшиніна, заввідділенням збереження здоров’я дитини. — У нас чудові досвідчені лікарі, але іноді не вистачає діагностичних можливостей. Підтвердити діагноз можна лише за допомогою гарної сучасної апаратури.
Новітня техніка — це проблема чи не кожного інституту в Україні, адже технології діагностики та лікування постійно вдосконалюються, при цьому коштують не малі гроші. Тож на днях до великої радості лікарів інститут отримав провідну медичну систему ультразвукової діагностики Siemens ACUSON X300 вартістю 400 тисяч гривень. Лікарі пояснили: апарат потрібен не скільки для лікування, скільки для попереджування хвороб. Комплекс має невеликі габарити, що дозволяють використовувати його біля ліжка хворого, і великі діагностичні можливості. Він виявляє найменші порушення організму пацієнтів всіх вікових груп. Особливо зручний при обстеженні новонароджених. Система має п’ять датчиків, котрі дозволяють розпізнати захворювання шлунка, підшлункової залози, печінки, нирок у процесі розвитку захворювання; проводити дослідження серця, виявляючи як невеликі аномалії, так і пороки серця, здійснювати гінекологічно-акушерські обстеження. До того ж ультразвукова система дозволяє виконувати збір, збереження та перегляд досліджень у цифровому форматі. Подарунок інституту зробила група компаній «Фокстрот» та компанія «Укренергоконсалтінг».
Система ультразвукової діагностики Siemens ACUSON X300 замінила старий, 20-річної давнини апарат. Новий цифровий апарат вселяє надію на те, що кількість здорових дітей в Україні буде збільшуватися.