Для нормального функціонування системи охорони здоров’я потрібно 7 млрд. гривень на рік. Виділено ж бюджетом тільки 3,3 млрд. грн. Головним чином, покриваються витрати на заробітну платню, та й то — не повністю: заборгованість сягає 270 млн. грн. і невпинно зростає. За все інше платить хворий. Щоб нагодувати страуса, який ховає голову в пісок, 10% послуг медики зробили платними, з чим у березні минулого року не погодився Конституційний суд. Рішення про оплату скасували, але грошей на лікарняних рахунках нізвідки не додалося.
В той же час є люди, які готові купити і створити приватні лікарні, так само, як є й прошарок пацієнтів, що згодні заплатити гроші за ефективні курси й комфортні умови лікування, сказала на своїй першій прес-конференції міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова. Не має сенсу відстоювати нібито безкоштовну медицину, яка насправді не є такою, навпаки слід роз’єднати дві її форми. Головну ставку новий міністр робить на здоровий спосіб життя населення плюс повну поінформованість. А також свідомий вибір кожної людини: ліків, фахівців, лікувальних закладів. Відтак не можна забороняти ввезення імпортних препаратів, сприяти вітчизняному виробникові слід за рахунок запровадження додаткових митних ставок абощо.
ДОВІДКА «Дня»
Раїса Богатирьова народилась у Челябінській області, у середній школі вчилася в Краматорську. Закінчила Харківський медичний інститут, юридичний факультет Київського національного університету. Працювала в Краматорській міській лікарні акушером-гінекологом, заступником головного лікаря, була також народним депутатом України 12-го скликання. До призначення на теперішню посаду працювала заступником і першим заступником міністра. Одружена, має двох синів-близнюків, студентів економічного університету.До неї міністерство очолювали: Юрій Спіженко, Володимир Мальцев, Євген Короленко, Андрій Сердюк.