Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Німецька – весела і дружелюбна!»

У вересні в Києві відбудеться масштабний фестиваль з іноземним акцентом
18 серпня, 2017 - 10:53
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Навіть якщо ви не знаєте німецької, на цій події вам буде весело. Фестиваль-відкриття Українсько-німецького року мов пройде 9-10 вересня на Контрактовій площі. Виступатимуть українські та німецькі музиканти, пройде наймасовіший урок німецької, будуть квести та інші розваги. Вхід на свято вільний.

Організатори готують чимало цікавинок для дітей. Наприклад, гості події зможуть побачити 45-хвилинні вистави легендарного лялькового театру, яким керує актор і режисер Олаф Мьоллер. Також на фестивалі презентують німецький онлайн-університет, що відкривається в Україні. Йдеться про програму для дітей від восьми до 12 років з 45 лекцій із природничих наук у ігровій формі. Як пояснюють організатори, лекції будуть українською мовою і частково німецькою.

У продовження освітньої теми — 9 вересня викладачі Goethe-Institut в Україні проведуть на Контрактовій масовий урок, на якому всі охочі зможуть вивчити кілька основних правил німецької мови. Так планують встановити рекорд із наймасовішого уроку німецької в Україні. Як обіцяють організатори фесту, у квесті Teleport360 учасники зможуть здійснити свого роду подорож часом, щоб познайомитися з винаходами німецьких учених. А це, зокрема, мотоцикл, вакуумний насос, термос і навіть желейні ведмедики.

За словами директорки Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер, сьогодні понад 500 тисяч українських школярів і більше 250 тисяч дорослих вивчають німецьку мову. «Німецька справді дає багато переваг: від навчання у Німеччині, яке, на відміну від більшості європейських країн, безкоштовне, до працевлаштування у провідних німецьких компаніях, представлених в Україні, — додає Беате Кьолер. — Але ключове завдання Року мов — не лише допомогти українцям зробити наступний крок у вивченні мови, а й показати, що німецька, попри стереотипи про її серйозність і складність, цікава, весела і дуже дружелюбна мова».

Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, нагадують на сайті Goethe-Institut в Україні. Мета — поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури.

Організаторами Українсько-німецького року мов-2017/2018 є Міністерство закордонних справ ФРН, Посольство Німеччини в Україні та Goethe-Institut в Україні, який координує проект. Все відбувається за домовленістю з Міністерством освіти і науки та Міністерством закордонних справ України.

Як зазначають на сайті Goethe-Institut в Україні, починаючи з літа 2017-го та до літа 2018 року заплановані численні заходи по всій країні, серед яких музичне турне та низка читань з авторами, літні табори для школярів, спеціалізовані симпозіуми, молодіжні проекти обміну тощо. У Німеччині також представлять потужну програму заходів, присвячених українській мові. Завершиться все влітку 2018 року — великим освітнім конгресом щодо перспектив школи, університету та приватної освіти в майбутньому.

Підготувала Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: