Пожежники застерігають: треба дотримуватись правил безпеки при влаштуванні електрогірлянди або застосуванні джерел відкритого вогню, не прикрашати ялинку легкозаймистими іграшками, зробленими з паперу, вати, целулоїду тощо. Слід пам’ятати, що під час організації та проведенні новорічних заходів, якщо в святі беруть участь понад 50 осіб, дозволяється використовувати приміщення, що мають не менше двох евакуаційних виходiв, а на вікнах не мають глухих грат. Забезпечення достатньої кількості первинних засобів пожежогасіння, наявність засобів пожежної автоматики зв’язку — обов’язкова умова безпечного святкування. Особливу увагу слід приділити електрообладнанню, яке має відповідати всім вимогам правил улаштування електрообладнання, а також приладам опалення. Кустарні обігрівачі використовувати не можна.
Аналізуючи причини виникнення пожеж у Мінському районі Києва, з’ясувалося, що на першому місці залишаються пожежі від необережного поводження з вогнем, на другому — від електропричин, на третьому — від підпалів, четвертому — від порушення правил експлуатації газового обладнання, п’ятому — дитячих пустощів. Нерідко жертвами вогню стають люди похилого віку, самотні громадяни, інваліди, діти. Багаторічний аналіз дає підставу стверджувати, що суб’єктивний, так званий людський фактор, — головна причина чи не кожної пожежі. Шкода, що ставлення людей до закликів пожежної охорони бути обережним у поводженні з вогнем часто-густо зневажливе. Помилкова впевненість в особистій безпеці присипляє пильність, призводить до ігнорування елементарних правил пожежної безпеки.
Хотілося б, щоб під час цьогорічних новорічних святкувань лихо обминуло наші оселі. У разі виявлення пожежі необхідно негайно повідомляти пожежну охорону за телефоном «01», вказати адресу, місце виникнення пожежі, кількість поверхів будівлі, наявність людей, вказати своє прізвище. В такому випадку треба дбати про евакуацію людей, розпочати гасіння пожежі, організувати зустріч пожежних підрозділів. До приїзду пожежної служби треба діяти, користуючись певними правилами.
Правила гасіння пожежі та рятування людей із будинків, що горять.
Перед тим, як увійти до приміщення, що горить, необхiдно накритися мокрим покривалом. Двері в задимлене приміщення треба відчиняти обережно, щоб уникнути займання внаслідок притоку свіжого повітря. В задимленому приміщенні краще рухатись повзком, або зігнувшись, а дихати треба через зволожену тканину. Маленьких дітей шукайте під ліжками, в шафах, кутках, бо вони ховаються з переляку. Якщо на вас зайнявся одяг, лягайте на землю і качайтесь, аби збити полум’я, бо бігти не можна — це ще більше роздуває вогонь. На людину, що горить, накиньте якесь покривало і щільно притисніть. Вогнегасні речовини направляйте в місця найбільш інтенсивного горіння і не на полум’я, а на поверхню, що горить. Горючі рідини гасіть сумішами, які дають піну, засипайте піском, накривайте покривалами. При горінні електропроводу перш за все викрутіть пробки або вимкніть вимикач — тільки після цього починайте гасити вогонь. Виходити з зони пожежі треба в той бік, куди дме вітер.