На вручення призів до редакції «Дня» з’їхалися конкурсанти з усієї України. Як розповіли учасники зустрічі в «Дні», в Україні склалася така ситуація, коли багато хто готовий працювати навіть просто за усною домовленістю для того, щоб не платити податки. Однак, коли вони пробують вимагати компенсацій з причини втрати працездатності, з’ясовується, що колишній «господар» ніякої відповідальності за нещасний випадок не несе. З іншого ж боку, наші люди вже ухитряються заробляти не тільки на позовах до ЗМІ про образу честі та гідності, але й ... навмисно наносячи собі важкі тілесні пошкодження, знаючи, що фірма зобов’язана буде їм заплатити. «На Заході підхід до питань охорони праці гнучкіший і гуманніший, ніж у нас. Там не лише чекають від кожного автографа в журналі з техніки безпеки, але й роблять так, щоб кожен реально знав ці правила, всіляко популяризуючи ці знання», — підвів підсумок своєї ознайомлювальної поїздки до Німеччини — нагороди за перемогу в конкурсі — Юлій Судак.
Конкурс проходив у двох видах: малюнок і твір. Перше місце з письмової роботи суворе журі не присудило. Друге місце та відеомагнітофони отримали Геннадій Щуров із Донецька (серія статей) і Анатолій Романчук із Іллічівська (стаття «Системний підхід із досвіду відділу охорони праці Іллічівського морського порту»). Третє місце дісталося Костянтину Ковригіну (Київ), Олексію Кустовському (Київ), Сергію Батанову (Харків) та Антоніні Проценко (Дніпропетровськ).
Донат Томанек, директор проекту Таcis, виступаючи перед аудиторією, підкреслив, що для нього прозрінням стала участь у конкурсі дітей: «Вони внесли зовсім інший підхід — більш, я б сказав, здоровий, може, трохи романтичний, тоді як дорослі міркують із точки зору досвіду.» Усі троє підлітків, які прислали свої роботи на конкурс, отримали спецпризи. «Я написала тому, що мені боляче чути, до яких наслідків призводить недотримання правил техніки безпеки», — зізналася дванадцятирічна Аня Калиниченко з Чернігова, чиї дві розповіді «На жаль...» і «Дзвоник» (остання розповідає про те, як на перерві несподівано зіткнулися два потоки школярів — за мотивами реальних трагічних подій у Білорусі, коли школярів безкоштовно запросили на перегляд «Армаггедона») приголомшили членів журі. «Тема конкурсу близька концепції нашої газети, — підкреслила у своєму виступі заступник головного редактора «Дня» Наталя Лігачова. — Інтелектуальні конкурси, які вже стали своєрідною візиткою «Дня», сприяють об’єднанню ініціативних, розумних людей навколо ЗМІ. Ми сподіваємося, що такі неформальні об’єднання мають шанс стати тим поживним середовищем, із якого й будуть поступово зростати інституції громадянського суспільства.»
Виробничники знають, що відкладання питань охорони праці на завтра може обернутися непоправним. Міняючи підхід до цієї проблеми, ми міняємо себе, і в кінцевому результаті — створюємо прецедент розв’язання суспільних проблем знизу. Саме цим — відчуттям спільності й бажанням здійснювати нехай малі, але важливі справи — була важлива зустріч у «Дні».