Одразу після арешту Олексія Чернишова німецькою поліцією 30 жовтня минулого року начальник СБУ Леонід Деркач заявив пресі, що обвинувачення, пред’явлені Чернишову, «на 90 відсотків узято зі стелі». Схоже, думка німецьких правоохоронців прямо протилежна. Як повідомив керівник мюнхенської прокуратури доктор Губерт Фольман, причиною арешту українського митника було звинувачення його в участі в злочинній організації та в приховуванні податків.
Про згадану злочинну організацію розповіла газета «Європа-центр», що виходить російською мовою в Берліні. Це була численна група, сформована переважно з німців — реемігрантів із Казахстану. Промишляла вона контрабандою сигарет з України, Росії та інших східноєвропейських держав у Німеччину та Швецію. Товар доставляли під виглядом заготовок для паркету, брухту алюмінію, мінеральної води тощо. На слід контрабандистів ще два роки тому вивів німецьку поліцію анонімний інформатор. Одночасно було заарештовано 20 осіб, у тому числі й начальник Волинської митниці.
«Я як народний депутат разів чотири розмовляв про Чернишова з тодішнім керівником Державної митної служби Леонідом Деркачем», — свідчить заступник міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи Олександр Скіпальський. Зрештою, він сказав: «Тільки ви один мені кажете, що Чернишов неправильно робить, а всі інші до нього позитивно ставляться». А до мене йшли десятки людей, я намагався їх захистити, але Чернишов набув такої могутності, що відкривав ногою всі кабінети в Державній митній службі, за винятком одного. Тим часом місцеві кримінальні структури, «авторитетники», могли вільно їхати через кордон — у Польщу».
Нині Олексій Чернишов у своїй закордонній пригоді нагадує Павла Лазаренка, тільки навпаки. Павло Іванович зі свого американського далека дивиться на Україну як дідько на ладан, а Олексій Віталійович — як на землю обітовану, де його чекає могутній «дах» і ... посада начальника Волинської митниці. Не випадково ж ось уже п’ять місяців митницею керує в.о.