Адвокат підозрюваного у «відмиванні брудних грошей» екс-прем’єра українського уряду заявив, що його підзахисний за своє звільнення готовий заплатити кауцин (заставу — Авт.), сума якого коливається між чотирма і п’ятьма мільйонами швейцарських франків, що еквівалентно $2 млн. — тій сумі, у «відмиванні» якої швейцарською владою підозрюється Павло Іванович.
Цікаво, що за заявою судді Лорана Каспера-Ансерме, котрий видав ордер на арешт Лазаренка і веде слідство у справі, рахунки П. Лазаренка у Швейцарії було заморожено ще до його арешту.
Як повідомила спеціальному кореспонденту «Дня» Олександру ПАВЛОВУ посол України в Швейцарії Ніна Ковальська, Швейцарія передала Києву «різні документи», що викривають П. Лазаренка, які вимагали українські власті у своїх 20 запитах, адресованих швейцарській владі з початку 1997 року. Посол також сказала, що вона намагалася вступити в контакт з Лазаренком, але швейцарська сторона заявила, що сам Павло Іванович цього не хоче. Як стверджує швейцарська «Ноє цюріхер цайтунг» з посиланням на МЗС України, українське посольство у Швейцарії подало ноту до департаменту із зовнішніх вiдносин у Берні, в якому містилося прохання дозволити зустріч або телефонну розмову з П. Лазаренком з офіційним представником України. Однак згоди з боку Лазаренка також не було.
Минулого вівторка П. Лазаренко постав перед судом у Женеві. Слухання відбувалося за закритими дверима. Прокурор Пертосса підтримав вимоги судді Ансерме про утримання Лазаренка під вартою в так званому попередньому ув’язненні. У п’ятницю буде вирішено, чи залишатиметься Лазаренко й надалі під арештом. За словами судді Лорана Каспера-Ансерме, арешт може бути продовжено до трьох місяців — на час усього слідства, оскільки існує небезпека того, що Лазаренко захоче сховатися від правосуддя. Адвокат Лазаренка виступив проти такого рішення і заявив, що його клієнт згоден залишитися у Швейцарії до з’ясування всіх обставин справи.
Швейцарська преса цитує безіменного представника федерального поліцейського відомства з приводу можливої висилки П. Лазаренка до України. Той висловив сумнів, що це взагалі можливо, оскільки на батьківщині затриманий користується парламентською недоторканністю, і тому правосуддю недоступний.
№237 10.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»