Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Пенсіонерів просять не поспішати

22 листопада, 1997 - 00:00

15-мільйонна армія наших пенсіонерів отримала ще один удар "нижче поясу". Пол Сігельбаум, директор Світового банку в Україні й Білорусі повідомив, що допомога на проведення пенсійної реформи відкладається. "Однак тільки-но в Україні буде створено сприятливі умови для проведення реформи, цей спільний проект можна буде швидко впровадити", - додав він. В інтерв'ю програмі "Післямова" пан Сігельбаум назвав у числі несприятливих умов для фінансування поточну політичну ситуацію в країні.

"Ні, про політику не йшлося, - запевнили кореспондента "Дня" в прес-службі Світового банку. - Але проект, що передбачає участь американських консалтингових фірм у розв'язанні цієї проблеми не є пріоритетним".

Тепер спробуємо перекласти вишукану мову дипломатів на "кострубату мову плакату". Для пенсійної реформи по-американськи потрібен комплекс рішень на основі розвиненого (або такого, що подає ознаки життя) ринку цінних паперів; податкове законодавство, що передбачає неоподатковувані відрахування до Пенсійного фонду. Ясно, щоб розпочати пенсійну реформу по-американськи треба спочатку провести приватизацію і відродити довіру громадян до фінансових інститутів. Це саме той випадок, коли незрозуміло, де кінчається економіка й починається політика. Але ясно одне - грошей не буде. А "вирішувати" питання перевлаштування пенсій доведеться на ходу і своїми силами.

"Реформа триватиме будь-що, - заявив начальник юридичного відділу Пенсійного фонду України Олексій Зарудний. - Спочатку вона не була пов`язана із зарубіжними інвестиціями. Це державна програма, що фінансується з бюджету, так що припиняти її ніхто не збирається. Інша справа, що без підтримки Світового банку втілення її проходитиме повільніше..."

Повільніше, здається, вже нема й куди.

Михайло ПІЄВСЬКИЙ, Лариса НИКОНОВА, "День"
Газета: 
Рубрика: