Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Пільговики, готуйтеся! Україна як територія,

Підписка на акції Укртелекому розпочнеться після 25 серпня
14 серпня, 2001 - 00:00

Цього тижня Кабінет Міністрів затвердив іще декілька формальностей, які наближають приватизацію найдорожчої компанії країни — Укртелекому. Уряд закріпив у державній власності 50%+1 акцію статутного фонду підприємства. Управління пакетом «на період до відчуження» передано Держкомзв’язку. Усі інші акції буде продано приватним особам. 13% статутного фонду підлягає так званому пільговому продажу. Претендувати на ці папери можуть лише працівники та пенсіонери Укртелекому. Їх близько 200 тисяч. Із нетерпінням очікують новин про пільгову підписку брокерські компанії, які планують зайнятися скуповуванням акцій у працівників для їх подальшого перепродажу стратегічному інвесторові. Останні новини про приватизацію компанії повідомляє заступник голови Фонду держмайна Вадим ВАСИЛЬЄВ .

— На якому етапі нині підготовка до пільгової підписки? Її старт, згідно із зробленою раніше заявою, було заплановано на середину серпня.

— Днями затверджено робочий план. Світлана Ледомська, заступник голови ФДМ, персонально відповідатиме за проведення пільгової підписки. Робочий план передбачає, що практично всі організаційні моменти щодо початку підписки мають бути проведені найближчими днями. До 25 серпня буде виконано всю роботу, щоб безпосередньо розпочати продаж. Обсяг роботи дуже великий, зрозуміло, що пільгова підписка не пройде швидко. Але якщо вести мову загалом про період, який включає і підписку, і надходження грошей, то все сплановано так, щоб у грудні гроші надійшли на рахунок Казначейства. Але сама по собі процедура дуже складна.

— У чому її складність?

— Це стандартна процедура пільгової підписки, але йдеться про велике підприємство з величезною кількістю працівників. Треба фактично з кожним працівником підприємства укласти договір купівлі-продажу і видати йому сертифікат про те, що він є власником певної кількості акцій.

— Могли б ви повідомити конкретний день старту пільгової підписки?

— Мені б не хотілося казати про конкретний день. Якщо ми на день помилимося, одразу виникнуть запитання: «А чому на день спізнилися?» Це абсолютно нормальний робочий процес. Головний орієнтир — грудень, коли повинні завершити цю підписку. А казати, що вже завтра або післязавтра розпочнемо, буде неправильно, на мій погляд.

— Чи відчуває фонд інтерес до Укртелекому з боку стратегічних інвесторів. Чи ведуться якісь попередні переговори?

— Такі консультації відбуваються постійно. Однак казати про те, що це контакти вже пов’язані безпосередньо з питанням купівлі, напевно, було б передчасним і некоректним щодо компаній, з якими такі переговори ведуться. Справа в тому, що тільки два тижні тому було затверджено план розміщення акцій Укртелекому, в якому чітко зафіксовано пакет, призначений для продажу. Я думаю, що найближчим часом буде затверджено умови приватизації. Нині ця робота ведеться з активною участю радника. Умови будуть зафіксовані Кабінетом Міністрів. І тільки після цього можна буде серйозно починати розмовляти з потенційними покупцями, бо лише тоді стане зрозуміло, що ж ми, власне, продаємо і на яких умовах. Зараз триває дуже напружена робота для попереднього оцінювання об’єкта.

— На ваш погляд як фахівця, чи належить чекати певного ажіотажу навколо акцій, розповсюджуваних серед працівників Укртелекому?

— Ми можемо судити із прикладу будь-якої ліквідної компанії в Україні, як до них ставилися фінансові посередники під час пільгової підписки. Вгадайте з трьох разів, чи буде інтерес до найунікальнішого підприємства в Україні? Очевидно, так.

— Чи проводить ФДМ зустрічі з керівництвом Укртелекому для узгодження стратегії приватизації компанії? Останнім часом почастішали повідомлення про розбіжності.

— Є комісія з приватизації, яку очолює віце-прем’єр-міністр Василь Роговий. Практично всі запитання, які викликають різночитання, узгоджуються в комісії і тільки після цього виносяться на розгляд Кабінету Міністрів. Тому вести мову про якийсь графік спеціальних зустрічей навряд чи варто. У нас іде нормальний робочий процес. До речі, підписали робочий план пільгової підписки і представник фонду, і представник Укртелекому.

— Раніше планувалося провести пільгову підписку в період із квітня — по червень. Чим пояснюється затримка?

— Головна причина у величезному обсязі роботи. Були, звичайно, ще якісь технологічні затримки. Адже закон про особливості приватизації Укртелекому вимагає, щоб і план, і умови приватизації були узгоджені з радником. А конкурс із відбору радника трохи затягнувся, і закінчився тільки наприкінці травня. Поки підписували договори, також минув час. Це суто технологічні затримки, яких, напевно, треба було очікувати під час роботи з таким об’єктом. Я думаю, що, дійсно, об’єкт унікальний, і ціна помилки надзвичайно висока. Це, звичайно, не означає, що можна зривати і переносити терміни. Я не виправдовую. Але прислів’я про те, що хто спішить, той людей смішить, у цьому випадку доречне.

Сергій СИРОВАТКА
Газета: 
Рубрика: