«Коли сонце розжарене над містом висить, і від чаду машин кругом іде голова», як співає Піккардійська терція, хочеться справді поїхати на старенькому трамвайчику до холодних озер. Однак не завжди це вдається. Тому доводиться рятуватися від міського пилу різними можливими й неможливими засобами. Наприклад, приймати холодний душ, пити літрами воду або купувати кондиціонер.
Для багатьох українців кондиціонер і досі залишається предметом розкоші. Подихати прохолодним повітрям багато людей мають змогу на робочому місці, в закладах громадського харчування, торгових центрах. Вдома мати кондиціонер можуть не всі. Хоча темпи продажу приладу ростуть. За даними сайту www.newsru.ua, минулого року обсяг ринку склав 200 млн. доларів, а в нинішньому він виросте до 280 млн.
Як повідомили «Дню» у приватному торгово-промисловому підприємстві «Оптім», яке є одним із лідерів українського ринку дистриб’юції кондиціонерів, темпи продажу цих пристроїв і справді щороку збільшуються. Звісно, що найбільше купують кондиціонери в літню пору. Серед покупців найбільше корпоративних клієнтів, що, піклуючись про продуктивність праці свого персоналу, рятують його від спекотного повітря офісів. Хоча придбання прохолодного комфорту є досить дорогим задоволенням, не так мало і людей, які купують кондиціонери до своїх помешкань.
Найпопулярнішим видом кондиціонерів на українському ринку є спліт-системи. Вони складаються з двох частин: внутрішнього і зовнішнього блоків. Внутрішній блок, що знаходиться в приміщенні, майже безшумний, а ось зовнішній — може наробити шуму і викликати роздратування ваших сусідів, якщо вони вирішать відкрити вікна і подихати свіжим повітрям. Внутрішній блок є зручним у користуванні. По- перше, його монтаж можна здійснити у будь-якому місці помешкання: на стіні, на підлозі, словом, де завгодно. Дизайн сучасних кондиціонерів надзвичайно різноманітний. Наприклад, можна обрати кондиціонер з репродукцією картини Клімта, або ж просто придбати сріблястий блискучий прохолоджувальний пристрій, який пасуватиме до сталевих елементів дизайну кімнати у стилі техно.
«Захоплюватися комфортом слід в міру. Говорити, що користування кондиціонерами шкодить здоров’ю не зовсім правильно. Ці прилади мають як позитивні, так і негативні боки, — пояснила завідуюча пульмонологічним відділенням Київської міської клінічної лікарні № 4, кандидат медичних наук Олена Філіппова. — Позитив — це, звісно, створення комфортної для людини температури. Негативним є процес осідання мікробів на паралонову губку, що знаходиться всередині кондиціонера. Таким чином за несприятливих умов середовища ці мікроби активізуються і стають хвороботворними. Тому з’явилося навіть таке поняття — «хвороба кондиціонерів». Найчастіше хворіють люди, у яких на робочому місці постійно працює кондиціонер. Найбільш поширеними у таких випадках є бронхіти, атити, гайморити, тобто будь-які застуди. Звісно, що є категорія людей, яким не бажано перебувати у приміщенні, де працює кон диціонер. Це люди з хронічними захворюваннями дихальних шляхів. Особливо небажаним є перебування у кімнаті з кондиціонером для дітей, адже вони хворіють частіше, ніж дорослі. Серед пацієнтів нашої лікарні, які захворіли через кондиціонер чимало й випадків пневмонії. Також шкідливо впливають на людський організм перепади температур спекотної вулиці та прохолодної кімнати».
Якщо ж придбати кондиціонер у вас немає можливості, то лікарі радять періодично зволожувати повітря у душному приміщенні. Придбання зволожувача повітря коштуватиме вам значно дешевше. Таким чином ви зможете і частково врятуватися від переохолодження кондиціонером, і не дихатимете сухим повітрям. Однак, все на світі може бути одночасно і ліками, і отрутою.