Начебто справилися і з вогнем у лісах Овруцького району на початку липня, але злий жарт зіграла природа. Буквально наступного дня після його ліквідації, піднявся вітер, який призвів до верхової пожежі, з якою боротися набагато важче. Очевидці розповідають, що вода з пожежного ствола, зустрічаючись із вогняним смерчем, як об стіну, розбивалася на краплі й тут же перетворювалася на пару. Лише зусиллями 300 осіб і близько сорока одиниць техніки стихію вдалося приборкати.
Сумні наслідки й від горіння минулого року торфовищ Журбовицького району. Через високу задимленість на трасі Київ-Ковель сталося дві ДТП, в яких двоє людей загинуло, а ще двоє дістало сильні травми. Щодня протягом літа реєструвалися нові осередки загоряння. Старожили пригадують, що подібного не було на Житомирщині років тридцять. Вогнеборці працювали за умов неймовірно спекотної погоди (опадів під час місяця пожеж практично не було). У гарячий, пропалений грунт провалювалася техніка, люди діставали важкі опіки. І все це на тлі торфового радіоактивного пилу, який набивався в горло і очі.
Минулого тижня на базі об’єднання «Житомирліс» у Овруцькому районі пожежниками було проведено комплексні навчання з гасіння лісових і торфових пожеж. Це була генеральна репетиція перед «сезоном пожеж», який, як відомо, починається з перших же спекотних днів літа. Після теоретичної частини, де виступали в.о. Держпожбезпеки МНС України В. Чучковський, генеральний директор об’єднання «Житомирліс» В. Ткачук і ряд інших посадових осіб, перейшли безпосередньо до навчання. Потрібно сказати, що, принаймні візуально, цього року Житомирська область до стихії готова. Над лісом курсував вертоліт Ка-26 київського авіагарнізону, який у разі потреби кинуть на «гарячі» точки. Було проведено показ пожежної техніки Коростенського зведеного гарнізону. Виявилося, що для гасіння пожеж є навіть пожежні танки. Один із них Т-54 має унікальну «скорострільність» стовпом води. Всі її десять тонн він здатний «виплюнути» зі своєї гармати лише за 10 хвилин. Відбувся і показ аварійно-рятувальної техніки нового покоління фірми «Rozenbauer». Практичні навчання мали на увазі й безпосередньо «навчальну» пожежу. Її авіаконтроль здійснювався літаком «НАРП-1». Перевірялися й нові ранцеві німецькі вогнегасники.
З навчальної на масштабну пожежі розгорітися, природно що, не дали. Але лісники тяжко зітхали, переживаючи за ліс. Проте все закінчилося, як у американському фільмі, щасливим кінцем. Наступної ночі після навчань на Житомирщині йшов добрячий травневий дощ.
ДО РЕЧІ
У Новомосковському районі Дніпропетровської області палає лісова пожежа. Вогонь ще у неділю вдень розгулявся у військовому лісництві, де розташовані артилерійські і танкові полігони, а також стрільбища. Через спекотну і вітряну погоду пожежа відразу ж охопила значну територію, де вигоріло 18 гектарів верхового лісу і 200 гектарів лісової підстилки — сухої хвої, листя, трави і хмизу. «На гасіння пожежі у районі села Новотроїцьке, — повідомив начальник відділу обласного управління МінНС Євген Черемісин, — кинуто великі сили — службовці військових частин, військового лісництва, команди пожежників». Для локалізації осередків спалахування місцевість оборюють могутні трактори з плугами. «Проте, — зауважив представник облуправління МінНС, — і через добу після повідомлення про початок пожежі вогонь у Новомосковському військовому лісництві зупинити поки не вдається», повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День».