У ігровій формі за допомогою цікавих експериментів черкаських дітлахів навчають фізики, хімії та біології. Науково-пізнавальне шоу «Похімічим» організували для дітей донеччанки Наталя Король та Людмила Марченко. Щотижня просто неба на акваторії черкаського пляжу збираються діти та батьки, щоб взяти участь у квестах, цікавих завданнях, дізнатися новому та поглибити знання з природничих наук.
Цими вихідними зустріч учасників шоу «Похімічим» відбулася вчетверте. Цього разу для дітей окрім шоу організатори створили гру у формі квесту, де кожна дитина сама виконувала досліди під наглядом вчителів. Діти грали у гру «Світлофор», під час якої з доданням різних реактивів змінювався колір рідини, побачили, як можна надути повітряну кульку, провівши експеримент, готували гумові іграшки. Спостерігали, як речовина переходить з рідкого у твердий стан та проводили інші цікаві досліди.
Переселенка Наталя працює у місцевій школі вчителем біології й розповідає, що наразі у школах немає достатньої бази для того, щоб проводити досліди, а дітей найчастіше лякають величезні формули, в результаті чого предмет стає нецікавим. «Викладаючи у школі, я побачила, що не завжди можна проводити практичні заняття з багатьох предметів, тому що немає достатньої кількості реактивів. Щоб не записувати довгі формули, я вирішила показати дітям, як насправді відбувається той чи інший процес, так народилася ідея. Щоб наука здавалося простою, цікавою й доступною, ми створили такі заняття», — розповідає ведуча й організаторка занять Наталя.
Діти із задоволенням включаються у роботу: ліплять, додають речовини, розмішують, вгадують за запахом, кольором, й виконують інші завдання. «Усі експерименти є безпечними й такими, що закладені у шкільну програму. Цікаво не лише дітям. До нас підходять батьки й запитують, що треба купити, щоб продовжити експерименти вдома», — розповіла одна з організаторів Людмила Марченко.
Як зазначають донеччанки, перше заняття провели з тих матеріалів, що зазвичай є у кожної хазяйки на кухні. Потому купували у місцевих магазинах, замовляли необхідні реактиви. Й наразі щотижня для дітей та батьків готують нову захопливу програму.