Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Поки – превентивні заходи

В Україні створили протиепідемічний план для запобігання потраплянню та поширенню коронавірусу
4 лютого, 2020 - 19:40
ФОТО REUTERS

За офіційними даними, сьогодні в Україні не зареєстровано випадків інфікування громадян коронавірусом 2019-nCoV. У світі підтверджено понад 17 тисяч випадків коронавірусної інфекції, з них понад 150 випадків — завезені з Китаю в 23 країни світу.

У хворих, які повернулися з Китаю в Україну та звернулися за допомогою до лікарів, діагноз не підтвердився. Міністерство охорони здоров’я України підготувало план протиепідемічних заходів, реалізація якого має мобілізувати як медичну спільноту, так і державні служби для попередження потрапляння і поширення небезпечного вірусу в Україну. Про це повідомив генеральний директор Директорату громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Андрій СКІПАЛЬСЬКИЙ.

Зокрема, документ передбачає збільшення фінансування всіх запланованих заходів. Для цього МОЗ звернеться в резервний фонд та Міністерство фінансів України. За його словами, документ передбачає підвищення рівня готовності всіх органів влади до реагування на загрозу, в ньому — 24 пункти.

«Ми пропонуємо встановити режим підвищеної готовності єдиної системи цивільного захисту для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій державного рівня внаслідок можливого поширення інфекційних хвороб, спричинених коронавірусом. Також — утворити оперативний штаб... Документ також передбачає встановлення тимчасових карантинних заходів щодо осіб, які можуть прибути з міста Ухань або провінції Хубей», — наголосив пан Скіпальський.

За його словами, в областях будуть створені тимчасові протиепідемічні комісії при ОДА. Разом з тим кожна область має створити план реагування на своєму рівні.

Зокрема, в плані визначено пункти пропуску через кордон, у яких можуть діяти міжнародні медико-санітарні правила. На випадок ускладнення ситуації перехід через кордон здійснюватиметься лише через них. Також, після затвердження документа, туристичні організації, які пропонують подорожі до Китаю, мають їх обмежити.

Щодо роботи в регіонах, то в документі зазначається, що «передбачено забезпечення всім необхідним працівників, які можуть зіткнутися з такого рівня хворобою, підготовку госпітальної мережі для прийому пацієнтів, створення додаткових місць у разі ускладнення, забезпечення закладів охорони здоров’я засобами індивідуального захисту, розроблення схем перепрофілювання медзакладів на випадок масового надходження хворих».

Також у МОЗ обіцяють забезпечити медичні заклади, лабораторії і центри громадського здоров’я тест-системами (вони мають бути наступного тижня — орієнтовно 30 тисяч комплектів як гуманітарна допомога), підготувати достатню кількість фахівців.

У відомстві заявили, що оскільки сьогодні в Україні немає своїх тест-систем, то зразки відправляють на дослідження до референт-лабораторій ВООЗ.

«Минулого тижня були оновлені клінічні настанови діагностики, лікування, профілактики нової коронавірусної інфекції. Зараз триває їх переклад, і вони будуть затверджені в найближчі дні», — наголосив Андрій Скіпальський.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: