Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Позмагалися екстремали

Завершився збір III Міжнародної юнацької «Школи рятувальників»
11 липня, 2008 - 00:00

Керівники пожежних частин часто нарікають, що нині молоді хлопці неохоче йдуть працювати рятувальниками. Та, як показує досвід, нині в Україні росте зміна юнаків, які мають іншу позицію. Це учасники III Міжнародного збору-змагання «Школа безпеки» — команди юних рятувальників з України, разом з якими показувало свою майстерність юнацтво з Польщі. Понад 250 юних дівчат та хлопців 14 — 17 років зібралися в оздоровчому дитячому центрі «Аист», що під Дніпродзержинськом Дніпропетровської області, й протягом шести днів демонстрували навички «бетменів»: долали важкі дистанції на пошуково-рятувальних дистанціях, надавали допомогу умовним потерпілим, проводили пожежно-рятувальні роботи, демонстрували вміння брати уявну висоту і боролися за звання «Міс- і Містер-Рятувальник».

Кожна область України представила на змагання власну команду, до того ж працювали спостерігачі з Росії, Молдови та Білорусі — аби перейняти досвід, і вже наступного року команди цих країн можуть приїхати в Україну й продемонструвати власні навички рятувальників. Діти не лише практикувалися в умовах, наближених до реальних надзвичайних ситуацій, а й жили у наметах, ігноруючи спальні корпуси оздоровчого табору «Аист». Перше місце у загальному підсумку «Школи безпеки» виборола команда з Волинської області, друге місце посіла команда з Хмельниччини, а третє — луганські юні рятувальники.

Організатором змагань виступив громадський рух «Школа безпеки» за підтримки трьох вітчизняних міністерств — надзвичайних ситуацій, у справах молоді та спорту та Міністерства освіти й науки України; а в день закриття зборів привітати учасників приїхав міністр України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи Володимир Шандра.

— Разом з Міністерством освіти та науки України ми повинні вже цього року подбати про те, аби у школах з’явився урок «Безпека життя», де як мінімум раз на тиждень не формально, а по-справжньому діти будуть навчатися реальній безпеці, аби вміти самим рятуватися у небезпечних ситуаціях та іншим допомагати, — заявив Володимир Шандра.

В іншій формі навчати дітей безпечної поведінки — за допомогою розумних мультиків — запропонували в групі «Фокстрот»: ця бізнес-структура профінансує виробництво анімаційного серіалу, у якому мудра лисичка у цікавій ігровій формі буде вчити дітлахів, як не загубитися у людному місці, під час грози, також — правилам користування електрикою, як вести себе в дорозі тощо.

Алевтина БЕЛЕЦЬКА, фото автора
Газета: 
Рубрика: