Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Превентивні заходи

24 жовтня, 2014 - 11:58
Превентивні заходи. У багатьох країнах вже готуються до випадків виявлення і поширення вірусу Ебола. Фото Reuters

У багатьох країнах вже готуються до випадків виявлення і поширення вірусу Ебола.

Санітар Берегової охорони США (на фото) перевіряє температуру мандрівника, який недавно їздив у Гвінею, Сьєрра-Леоне чи Ліберію у міжнародному аеропорту Вашингтон Даллес. Мандрівники, що в’їжджають до США  з країн, які зіткнулися з Еболою, — Ліберії, Сьєрра-Леоне чи Гвінеї — повинні летіти через однин з п’яти аеропортів, в яких забезпечено детальна перевірка.

В Україні також вживають превентивні заходи на випадок виявлення і поширення вірусу Ебола. На днях в.о. міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець заявив, що ймовірність проникнення лихоманки Ебола на територію України досить висока. Чиновник вважає, що якщо вірус вже зміг потрапити в Росію, Польщу і Румунію, то не виключено, що може дійти і до України. Василь Лазоришинець знаголосив, що необхідно закупити спеціальний одяг медичним працівникам для захисту від вірусу. «Наслідки можуть бути катастрофічними, оскільки летальність складає до 60%», — заявив він.

У столиці також вже почали впроваджувати превентивні заходи. Зокрема, як повідомив мер  Києва Віталій Кличко, у  столиці вже підготовлені інфекційні відділення в деяких лікарнях на випадок виявлення лихоманки, лікарі забезпечені необхідним спецодягом.

«Ми повинні бути готові негайно реагувати в разі виявлення лихоманки Ебола в Україні, тому столична влада вживає превентивні заходи і проводить навчально-тренувальні заняття для медиків», — цитує прес-служба Київської міської державної адміністрації Віталія Кличко в ході засідання протиепідеміологічного штабу після навчань в столиці.

За словами мера Києва, зараз у Києві проходить вчення-треннування на випадок поширення лихоманки Ебола. «Сьогодні одна з найбільш небезпечних хвороб поширюється світом, близько 10 тисяч людей інфіковані цією хворобою, більше 5 тисяч вже померли», — сказав Кличко. За його словами, Київ — мегаполіс, в який щодня прибуває понад 5 тисяч людей.

«Ми повинні бути готові в разі виявлення цієї хвороби, негайно реагувати, щоб її поширення не відбулося. Краще здійснити превентивні заходи, ніж потім лікувати. Тим більше, що сьогодні немає ліків, які гарантують одужання від цієї лихоманки», — сказав мер столиці . Фото Reuters.

Газета: