Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

PRO & CONTRA

15 травня, 2002 - 00:00


Про здійсненність претензій молодих на самореалізацію у таких сферах «дорослого» життя, як політика та бізнес, «День» запропонував висловитися представникам різних верств молоді — творчо-богемної та прагматично-бізнесової.

«ДЛЯ МОЛОДІ ПОТРІБНІ АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК, П'ЯНСТВО, НАРКОТИКИ»

Михайло БРИНИХ , літературний критик, «Остання барикада» («1+1»):

— Я думаю, що насправді претензії у молоді відсутні. Молодь сьогодні прагне нагребти побільше грошей. І її участь у політиці та бізнесі мотивується виключно цим міркуванням. А сучасна молодь, до якої я мав би теоретично належати, дуже прагматична і ставиться до життя по-гедоністському, по-споживацькому. Тобто виключно для того, щоб збагачуватися на цьому своєму етапі розвитку. У них немає певних ідеальних моделей свого розвитку. І їм не потрібно, зрештою, щоб це було — якийсь стратегічний план на своє майбутнє.

Я переконаний, що молодь ніколи не повинна брати участь в політичному і бізнесовому житті. Для молоді потрібні активний відпочинок, п'янство, наркотики. Тобто якісь цікаві речі. Жити більш-менш продуктивно. А бізнес і політика — це для старих дідів, які вже в силу своєї пересиченості життям не мають просто іншого застосування для своїх амбіцій і зусиль. Тобто поки живеться легко, доти не виникає бажання участі у політиці та бізнесі. Це такі терени, в яких не даремно так мало молоді. Терени, які існують уже для зрілого віку, для осмисленого і скептичного життя.

А претензії молоді залишаються однакові — як самореалізуватися і заробити грошей. Я думаю, що для молодої людини амбіції самореалізації не такі актуальні. Молода людина повинна насамперед задовольняти свої численні лібідо, а вже потім думати про те, яким чином себе залишити в історії. Тобто думки просто не виникають у молодому віці, вони виникають десь під 40 — 50 років, коли вже життя прогуляне і треба думати про те, як зафіксувати себе у цьому світі.

«ПОКАЗНИК МОЛОДИХ У БІЗНЕСІ РЕАЛЬНО БІЛЬШИЙ, НІЖ ЦЕ ПРИЙНЯТО ВВАЖАТИ»

Денис КРАСНИКОВ, генеральний директор Ради молодих підприємців України:

— В останній щорічній доповіді Президента України Кабміну і Верховній Раді про становище молоді в Україні сказано, що лише 5% молодих людей зараз у той чи інший спосіб займаються підприємницькою діяльністю. Але у цій же доповіді сказано, що 40% молодих людей хочуть займатися підприємницькою діяльністю. Повз цей потенціал, це бажання держава в жодному разі не повинна проходити байдуже, а навпаки — стимулювати. Таким чином я прогнозую, що у разі певного поліпшення ситуації щодо розвитку підприємництва в Україні (полегшення процесу реєстрації, звітності) цей потенціал може дійсно бути використаний, і через декілька років набагато більше молодих людей буде займатися підприємницькою діяльністю. Крім того, навіть у даний момент показник молодих у бізнесі реально більший, але обсяги тіньової економіки у багатьох галузях навіть перевищують «білу» економіку, а саме у тіні відсоток молоді надзвичайно великий.

Щодо політики, то за останні три-п'ять років надзвичайно підвищився професійний рівень тієї кількості молодих людей, яка залучена до молодіжних організацій. Не випадково, що у новій Раді є представники молодіжних організацій, які були депутатами минулого скликання. Якщо говорити про регіони, то дуже багато молодих людей як і на минулих, так і на цих виборах стали депутатами місцевих рад. Пам'ятаю, що два роки тому Асоціація молодих депутатів оприлюднювала цифру, що більше ніж дві тисячі молодих людей у віці до 28 років мають ті чи інші представницькі мандати у різних органах влади.

Підготував Володимир ДЕНИСЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: