В межах Житомира на річці Тетерів два міських i три вiдомчих пляжі, жоден з яких не претендує на звання екологічно чистого. Як повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ , в останні тижні червня тут різко погіршилась бактеріологічна ситуація. Проби води показують збільшення концентрації кишкових паличок до 240 тисяч на один літр, що означає 40-кратне перевищення відповідних нормативів. Як наслідок, спеціальною постановою купання в цих місцях заборонено. Однак, незважаючи на суворі попередження, тисячі житомирян зранку до вечора купаються в цих районах.
У Миколаєві із шести пляжів, розташованих на берегах Південного Бугу і Дніпро- Бузького лиману, лише один має задовільний стан. Всі інші, за повідомленням кореспондента «Дня» Данила КЛЯХІНА , далекі від санітарних норм за станом води і дна. Знову ж таки надзвичайно великий рівень концентрації кишкової палички, який подекуди сягає до 24 мільйонів. Достатньо в воді і холероподібного вібріону — він виявлений в 62,5% проб. Ввівши вето на всі види водокористування в межах міста, міська влада все ж не виділила ні копійки на утримання пляжів, які, втім переповнені: далеко не кожний миколаївець дозволить собі з'їздити на пляжі Чорноморського узбережжя.
Хоча й на морському узбережжі Одеси рекреаційні можливості, як і в попередні роки, обмежені внаслідок забруднення води неочищеними промисловими стоками та аварійними каналізаційними скидами, повідомив кореспондент «Дня» Михайло АКСАНЮК . Тому станом на 2 липня, згідно з розпорядженням головлікаря облсанепідемстанції Любові Засипки, дозволено водокористування лише на трьох із дев'яти міських пляжів — в «Аркадії», на «Дельфіні» та «Ланжероні». У воді поряд з іншими місцями морського відпочинку виявлено неприпустиму концентрацію хвороботворних бактерій. Зокрема, під особливий контроль взято санітарними органами морську смугу поряд з пляжем «Чайка», де 1 липня стався черговий аварійний скид каналізаційних нечистот. Що стосується особливо небезпечних вібріонів, здатних викликати епідемії холери чи інших захворювань, то поки що одеськими лабораторіями їх не зареєстровано. Водночас, не приховують місцеві лікарі-бактеріологи, практично у всіх зонах морського відпочинку водокористування пов'язане з великим ступенем ризику. Через це періодично закриваються й пляжі курортів Бугаза, Санжейки, Грибівки.
Реальну загрозу виникненню масових епідемічних захворювань серед населення на Луганщині несуть води Сіверського Донця. Про це повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА . Відносно чистими в області залишаються лише ріки Айдар і Деркул, на берегах яких ще можна купатися безкоштовно. Користуються популярністю і різні водойми, хоча дефіцит протизаразних засобів не дозволяє зробити їх води справді придатними для купання.
Близько 20 пляжів розмістилось на берегах Дніпра в Запоріжжі, з них два, за повідомленням кореспондента «Дня» Віктора ПУЖАЙЧЕРЕДИ , можна вважати справді цивілізованими. Для решти стихійних пляжів характерні незадовільні санiтарно-гiгiєнiчнi показники.
Що ж, місць, призначених для відпочинку в нашій країні достатньо. Проблема в тому, як відпочити, щоб залишитись здоровим і неушкодженим. При цьому зекономивши чималі гроші.