Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Продаж як спосіб порятунку соціальної сфери

5 квітня, 2000 - 00:00

Схоже, ситуація з добудовуванням об’єктів незавершеного будівництва нарешті зрушила з мертвої точки. За даними фахівців Міжнародної фінансової корпорації, які консультують проект щодо їх приватизації, якщо торік на території України нараховувалося лише п’ятдесят підприємств, які функціонують на основі довгобудів, то сьогодні їх лише в Західній Україні вже близько сотні. Однак, незважаючи на таке зростання, проблема українських довгобудів, яких, за попередніми даними, нараховується близько шістдесяти тисяч, залишається нерозв’язаною. Відсутність значного інтересу до подібного роду об’єктів у великих інвесторів та вельми прохолодне ставлення держави до вироблення реальних стимулів для залучення в цю сферу приватизації капіталу скоріше за все призведе до того, що значну частину об’єктів незавершеного будівництва доведеться розбирати на будматеріали.

У той же час для вітчизняної приватизації не настає пора затишшя. Як заявив на засіданні прес-клубу ринкових реформ, яке відбулося в Рівному, регіональний менеджер проекту МФК Володимир Співак, уже нинішнього року перед його організацією та Фондом держмайна постане питання про допомогу в продажу об’єктів соціальної сфери великих промислових підприємств, чиї контрольні пакети акцій держава продаватиме вже найближчими місяцями. Як правило, всі вони мають на своєму балансі дитячі садки, будинки культури, гуртожитки та будинки відпочинку. Нові інвестори, які стали господарями підприємств, на думку представників органів приватизації, намагатимуться якнайшвидше передати ці об’єкти, які не приносять прибутку, місцевим органам влади. Останні через хронічну відсутність грошей утримувати їх також не можуть.

Проблема може вже найближчим часом стати вельми гострою практично в усіх великих містах України. Поки що немає рецептів її безболісного розв’язання. Однак фахівці МФК вважають, що продаж об’єктів соціальної сфери допоможе її хоча б частково розв’язати.

Поки важко сказати, як саме складеться доля соціальної сфери великих промислових підприємств України, і чи не виявляться вони вже найближчим часом новими жертвами приватизаційної політики держави.

Володимир КОНЄВ, «День»
Газета: 
Рубрика: