Скільки часу та зусиль треба іноді витратити в нашій країні для того, щоб прояснити її керівникам прості речі? Відповідь на це риторичне питання можна знайти в листі секретаря РНБО Анатолія Кінаха, днями відправленому ним голові Центрального комітету профспілки металургів і гірників України Володимиру Казаченку. У цьому листі повідомляється, що ТОВ «Славутич-реєстратор» у письмовій формі підтвердило РНБО, що не є особою, що враховує на особовому рахунку Фонду держмайна України пакет акцій ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» (Дніпропетровська обл.) у розмірі 50%+1 акція. Таким чином, «Славутич- реєстратор» фактично спростував надану ним раніше інформацію, у яку, як здається, досі свято вірило керівництво країни вкупі з судовими органами.
Тепер А.Кінах пояснив, що «Славутич-реєстратор» у листі від 8 грудня 2005 року зазначив, що не може враховувати у своєму реєстрі акцій «НЗФ», оскільки «знерухомлені цінні папери враховуються на рахунках номінальних власників». При цьому секретар РНБО нагадує, що «Славутич-реєстратор» ще 2 вересня 2005 року повідомив ФДМ про добровільне виконання всіх судових рішень із передачі в держвласність 50%+1 акції НЗФ. У листі також зазначено, що після визнання приватизації 50%+1 акція НЗФ незаконною, держава в особі ФДМ зможе здійснювати свої корпоративні права тільки після отримання виписки зберігача акцій НЗФ.
«Оскільки акції, що належать Фонду, з моменту їх знерухомлення отримали статус акцій, випущених у бездокументарній формі, тобто їхній рух від одного власника до іншого фіксується в зберігача, яким сьогодні є АКБ «Укрсоцбанк», — зазначається, як повідомляє Інтерфакс-Україна, в листі.
За словами А.Кінаха, ФДМ з метою вирішення цієї ситуації звернувся до Господарського суду Києва із заявою про визначення способу та порядку виконання постанови Київського апеляційного господарського суду від 25 липня 2005 року у справі про незаконність приватизації 50%+1 акція НЗФ, однак ця заява ще не розглянута.
«Питання стосовно спірного пакета акцій ВАТ «НЗФ» вирішуватимуть згідно з рішенням суду», — наголосив секретар РНБО. Водночас він повідомив, що Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції відкрив виконавче провадження з примусового виконання рішення суду, яким зобов’язав ПФК «Придніпров’я» повернути акції у власність держави.
Нагадаємо, що ФДМ у травні 2003 року продав ПФК «Придніпров’я» 25% акцій НЗФ за 205 млн. грн., в серпні того ж року — ще 25%+1 акція заводу за 205,5 млн. гривень. Апеляційний господарський суд Києва 25 липня 2005 року задовольнив апеляцію Генпрокуратури та Кабінету Міністрів і визнав незаконною приватизацію 50%+1 акція НЗФ, Вищий господарський суд України 26 серпня 2005 року підтвердив це рішення. Верховний Суд України 20 січня 2006 року відмовив у задоволенні скарги ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» на рішення цих судів.
У цей час триває процедура повернення в держвласність цього пакета акцій. Але голова правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькін заявляв, що виконавча служба ще не зверталася до банку з приводу повернення пакета акцій у держвласність.