Літо — пора, коли в пожежників додається роботи. Аби підвищити їхню боєздатність, Головне управління МНС України в м. Києві провело традиційне показове змагання для вдосконаленню пожежної майстерності пожежників-рятувальників. Його учасники —23 найкращі пожежно-рятувальні служби міста. Вони борються за кубок «На кращу бойову підготовку чергового караулу» та 10 тисяч гривень. За друге та третє місце нагорода не менша — п’ять та три тисячі гривень відповідно, а також почесні звання кращих рятувальників. Керівник управління пожежної охорони Києва, генерал-майор внутрішньої служби Анатолій Косар побажав учасникам змагань показати всій державі, що вони — найкращі в Україні.
Під час змагань кожна команда, яка складається з 12 осіб, по черзі виконувала 11 видів вправ різного рівня складності: від одягання бойового одягу на швидкість до орієнтування в задимленому приміщенні з пошуком потерпілих та подолання лабіринту в теплокамері, що вважається найскладнішим. Також рятівники мали самоврятуватися з вікна четвертого поверху, піднятися по автодрабині, врятувати потерпілого на воді та інше.
Почали змагання пожежно-рятувальна служба № 3 Солом’янського району. Учасники команди наввипередки бігли, вдягались і виконували завдання. Головне — аби команда діяла узгоджено, тобто згуртовувалася, виконуючи вправи. Не обійшлось на початку й без казусів: коли після шести виконаних вправ пожежники добігли до води, рятувальний човен виявився пробитим. Проте два рятувальника, які виконували завдання, змогли впоратись з неочікуваними обставинами та гідно закінчити завдання. Одразу по висадженні на берег човен замінили.
Найважливіше та найскладніше завдання — зорієнтуватися в задимленому приміщенні, знайти потерпілих, а потім подолати лабіринт в теплокамері: шість рятувальників у повному обмундируванні заходили в зовсім темну кімнату, де лунали викрики, постріли — тобто шуми, аби створити стресове навантаження (так, як це відбувається в реальній ситуації). Крім того — подолати лабіринт, знайти двох «потерпілих» (муляжі), які, до речі, важать 20—30 кілограмів та винести їх на вулицю. За кожне виконане завдання команди отримували очки.
Все це журналісти бачили на моніторі з командного містка, правда, під час змагань отримали можливість зайти до теплової камери. Одразу в обличчя війнуло неймовірним теплом — в лабіринті температура коливається від 47 до 50 градусів за Цельсієм. Дійсно: шум — крики та нейморівний гуркіт — не дає можливості сказати й слова та передати наступному учасникові правильний шлях. Тому відразу проймаєшся особливою повагою до складної роботи пожежників. Адже на подолання перешкод та виконання завдання надається всього-на-всього 5—7 хвилин. Хоча журналісти хотіла потрапити ще й в димову камеру, їх туди не пустили, оскільки для цього потрібно було вдягати спецкостюм. До того ж організатори хвилювалися за безпеку гостей.
...Команду переможця із 23-x учасників змагань визначать після ще одного кола змагань. Серед них будуть швидкісне маневрування пожежним автомобілем, бойове розгортання біля нього. Все це відбуватиметься біля озера на Оболоні, з якого й будуть брати воду. Тільки той, хто зможе виконати всі завдання за два дні на відмінно, завоює почесне звання пожежника року.