Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

РЕГIОНИ

17 травня, 2006 - 00:00

Кримчани впроваджують здоровий спосіб життя

Міський голова Сімферополя Геннадій Бабенко доручив відповідним службам міськвиконкому підготувати проект рішення, що забороняє роботу барів у нічний час, повідомляє прес-служба Сімферопольської міськради. Як уже повідомлялося раніше, наприкінці квітня сесія Алуштинської міської ради ухвалила рішення про обмеження вживання та продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території міста з 1 липня 2006 року. Згідно з рішенням, яке підписав новообраний мер Алушти Володимир Щербина, зокрема забороняється продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів у буфетах, закусочних і кафе, які не мають закритих приміщень площею 20 кв. м для клієнтів, у місцях проведення дискотек, на стоянках і парковках автотранспорту, в підприємствах торгівлі з цілодобовим режимом роботи, розташованих у спальних районах міста, а також вбудованих у житлові будинки з 22-ї години до 8-ї ранку. Рішенням міськради також забороняється куріння в підприємствах охорони здоров’я, освіти, науки, культури, спорту, туризму, молодіжних організаціях, на пляжах (за винятком спеціально відведених для цього місць), у місцях роздрібної торгівлі, надання послуг і атракціонів, виносної (мобільної) дрібнороздрібної торгової мережі, на ринках, у таксі, маршрутних таксі й автобусах. Зонами, вільними від куріння, також оголошуються пляжі санаторіїв і дитячих оздоровчих таборів, Приморський парк м. Алушти.

У Львові побудують метро?

Наступного року львівська влада має намір затвердити новий генеральний план міста, розрахований на найближчі 30 років. Зараз закінчується його розробка. Керівник проекту Віталій Дубина повідомив, що одним із найцікавіших нововведень цього документа є метрополітен, який, можливо, буде збудований у Львові. Принаймні ініціативу львів’ян уже підтримав Кабмін і обіцяв їм виділити на підземку 5 млрд. грн., майже стільки ж повинен внести місцевий бюджет. Попри те, що метро може знизити транспортне навантаження на вулиці міста, забиті нині машинами, аж ніяк не всі місцеві жителі вітають його будівництво, оскільки це може зашкодити стародавнім будівлям. У 1990 році львів’яни вже намагалися розпочати будівництво підземки і навіть вирили котлован біля Палацу Потоцьких, де передбачалося облаштувати центральну станцію метрополітену, повідомляє obkom.net.ua. Після цього підмурок історичного пам’ятника почав руйнуватися, і роботи припинили. Тому автори нового генплану вирішили обійти історичний центр міста. За попередніми даними, пасажирів перевозитимуть підземні трамваї виробництва Чехії та Німеччини, оскільки українських аналогів поки що немає. Як розповів Дубина, розпочати будівництво планують в уже наявному старому 12-кілометровому каналізаційному тунелі, ширина якого перевищує три метри.

У Донецьку борються зі стихійними ринками

У Донецьку триває реалізація великомасштабного плану з боротьби зі стихійною торгівлею, яка останнім часом на повну силу розгорнулася на вулицях шахтарської столиці. Як повідомив заступник начальника Донецького міськуправління міліції, начальник міліції громадської безпеки Андрій Аносов, тільки за останній місяць за торгівлю у невстановлених місцях до адміністративної відповідальності притягнули 96 правопорушників, а за порушення правил благоустрою території міста поплатилися 28 осіб. Загалом правоохоронці вилучили в порушників продовольчих товарів на суму, що перевищує 10 тис. грн. При цьому, як показали спеціальні рейди, сьогодні в шахтарській столиці нараховується понад 30 місць, у яких періодично виникає стихійна торгівля. Усі ці пункти відтепер щодня відпрацьовують сили районних відділів Донецького міськуправління, і на сьогодні незаконна торгова діяльність припинена практично повністю в 11-ти таких місцях.

При цьому, як наголошують правоохоронці, особисто вони не вбачають необхідності влаштовувати в невідповідних місцях маленькі стихійні ринки, оскільки в Донецьку на сьогодні функціонують аж 65 ринків, які розташовані в різних місцях міста та на яких громадянам дозволяється реалізація будь-якого товару. Для цього потрібен лише спеціальний торговий патент, що його видає державна податкова інспекція.

Крім того, як повідомив заступник голови Донецької обласної адміністрації Ігор Жерновий на спеціальній нараді з питань удосконалення діяльності ринків Донецької області, в першому кварталі 2006 року в регіоні було відкрито ще кілька нових ринків із продажу продовольчих товарів, а також модернізоване обладнання на 38 ринках області. Також у цей же період були суттєво покращені умови роботи трьох лабораторій, на яких здійснюють перевірку якості продовольчої продукції ринків.

Загалом же, за словами заступника губернатора, в цей час керівництво регіону розглядає можливість створення в Донецькій області оптового ринку сільськогосподарської продукції, прообраз якого ось уже тривалий час успішно функціонує в Львові (ринок плодоовочевої продукції «Шувар»). Вивченням досвіду роботи цього ринку займалися фахівці Донецької області, які за підтримки заступників глав Донецької та Львівської облдержадміністрацій в рамках Угоди про співпрацю між Донецькою та Львівською областями наприкінці квітня відвідали Львів. Донецький аналог ринку «Шувар» планується відрити в м. Горлiвка на базі міського оптового ринку, після чого він зможе взяти участь у спеціальному щорічному конкурсі на звання кращого ринку Донецької області.

Ганна ХРИПУНКОВА, «День»

Газета: 
Рубрика: